Slunečné svahy a lyžování po celý rok. Navštivte ledovcové středisko Mölltaler Gletscher v Korutanech

Slunečné svahy a lyžování po celý rok. Navštivte ledovcové středisko Mölltaler Gletscher v Korutanech

Jeden z nejbližších ledovců pro české lyžaře s garancí kvalitních sněhových podmínek více než 330 dní v roce – to je rakouské alpské středisko Mölltaler Gletscher. Pro náročné i méně zdatné lyžaře nabízí 24 kilometrů perfektně upravených sjezdovek v nadmořské výšce 3122 metrů, devět lanovek a vleků a se špindlerovským Gopassem můžete dokonce pořídit výhodně i skipasy. Lyžařský ráj s celoročním provozem spadá nově pod skupinu Tatry Mountain resorts (TMR) a od letošní sezóny ho vede Max Gottfried, dosud jeden z manažerů Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Dosud byla návštěvnost Mölltalu v zimě překvapivě docela nízká: kolem 150 tisíc lidí, přitom do Špindlu dorazí v zimě přes půl milionu lyžařů. Co plánujete pro zatraktivnění areálu, i pro české lyžaře, udělat?

V současné době je místní propagace založená na Korutanech jako celku a nijak se neakcentují jednotlivé areály. Snažíme se navázat úzkou spolupráci s místními autoritami a dohodnout se, abychom to společně dělali tak, že klienti přijedou sem k nám, do našeho miniregionu, do našich areálů. A nejde jen o rakouské klienty, ale hlavně ty zahraniční. Chceme sem samozřejmě dostat také mnohem víc návštěvníků z Čech a Slovenska. Těm můžeme nabídnout hlavně náš věrnostní systém GOPASS a přes něj nalákat na výhodnější ledovcové lyžování, které je na rozdíl od našich areálů v Čechách a na Slovensku v provozu i na podzim a v pozdním jaře. Jde tedy o rozšíření nabídky našich služeb, o alternativu, kterou našim klientům dodáme ve standardu, na který jsou od TMR zvyklí. Pokud si chce někdo zalyžovat mimo klasickou sezónu, je jedinou možností ledovec. Mölltaler by tak mohl být pro Čechy zajímavý. Je navíc k České republice ze všech ledovců neblíže.

Proč by měli nejen lyžaři a snowboardisté z České republiky alpské středisko Mölltaler Gletscher navštívit? Na co se mohou těšit?

Mölltaler Gletscher je jediné ledovcové středisko v Korutanech s celoročním lyžařským provozem a garantuje parádní sněhové podmínky více než 330 dní v roce. Zima tu tak trvá mnohem delší dobu než třeba v Krkonoších. Nedočkavci si tu mohou zalyžovat už na podzim, a naopak vášniví sportovci si tu mohou sezónu o pár měsíců prodloužit. Zakládáme si tu na perfektně upravených sjezdovkách, které jsou z devadesáti procent uměle zasněžovány. Užijí si tu jak zkušení lyžaři, tak i ti méně zkušení nebo začátečníci. Je ideální i pro rodiny s dětmi. Disponujeme také tréninkovými sjezdovkami pro sportovní a závodní kluby a týmy. Areál se nachází ve výšce přes tři tisíce metrů nad mořem a nabízí nádherné výhledy na alpská panoramata. Každý, kdo jednou stál na vrcholu Schareck a užil si výhled na sousední údolí Gasteinu, se do střediska Mölltaler Gletscher určitě vrátí.

Kolik je ve středisku lanovek?

Máme tu celkem devět lanovek a vleků a čtyřiadvacet kilometrů sjezdovek s celkovou rozlohou více než 210 hektarů. Na tom si opravdu zakládáme. Do střediska vás vyveze charakteristická pozemní lanovka Standseilbahn, která jezdí v podzemním tunelu. A pak už si můžete užívat lyžovačku podle svých představ na rozlehlých svazích, které jsou každý den naprosto perfektně upravené. Navíc jde o slunnou stranu Alp, což je příjemným bonusem. Doporučuji navštívit i panoramatickou restauraci Eissee v 2800 metrech s obrovskou sluneční terasou, odkud je vidět 28 okolních alpských vrcholů. V jejím horním patře jsou i perfektní prostory pro uspořádání firemních akcí.

A co areál Ankogel – Mallnitz?

To je lyžařské středisko s tradiční alpskou atmosférou. Areál leží v oblasti národního parku Hohe Tauern a je vhodný třeba pro vášnivé lyžaře a rodiny s dětmi. Za špatného počasí na ledovci je skvělou alternativou k lyžování. Zimní sezóna tu obvykle začíná ve druhé polovině prosince a trvá do jara. Ankogel pak doporučuji i na freeride. Je velmi oblíbenou a vyhledávanou destinací díky snadno přístupným freeridovým zónám.

Středisko spadá v rámci skupiny TMR také do věrnostního programu GOPASS. Jak tedy nejvýhodněji pořídit do Rakouska skipasy?

Nejvýhodněji si lyžaři skipasy pořídí opravdu přes GOPASS. Pokud ho nemají ze Špindlu, slovenských Tater nebo Polska, tak se stačí jen zaregistrovat. Je to zdarma. Kromě lacinějších skipasů si mohli zájemci letos například připlatit k Chytré sezónce částku představující jeden celodenní skipas v Rakousku, a mít tak zároveň sezónku i do Rakouska. Laciněji než online přes Gopass.cz skipasy nepořídíte.

Proč vyrazit na Mölltaler Gletscher:

• Jde o jeden z nejbližších ledovců pro lyžaře z Česka a slunnou stranu Alp
• Jistota sněhu. Zima na ledovci trvá téměř celý rok.
• Sjezdovky pro méně zkušené i náročné lyžaře jsou perfektně připraveny už od listopadu.
• Zalyžujete si v nadmořské výšce 3122 metrů.
• 90 procent sjezdovek je uměle zasněžováno.
• Vyhledávaná freeride destinace.
• S Gopassem ze Špindlu, Tater nebo Polska můžete pořídit skipas výhodněji. Zaregistrujte se na www.gopass.cz

(Visited 174 times, 1 visits today)