Soustředění na Novém Zélandu

Soustředění na Novém Zélandu

Česká reprezentace freestyle snowboardistů a akrobatických lyžařů (freeski) absolvovala v říjnu soustředění v jednom z nejlepších snowparků světa na Novém Zélandu, kam se svými svěřenci vyrazili i reprezentační trenéři Pepé Kalenský a Přemysl Vida. Pro oba bylo hlavním cílem soustředění připravit své týmy tak, aby se dokázaly přiblížit blíže ke světové špičce.

Možnost přípravy na přírodním sněhu a zároveň příležitost sledovat při tréninku ty nejlepší může české závodníky výrazně posunout. Na to upozornil i Pepé Kalenský, jenž se specializuje na akrobatické lyžování. V online rozhovoru přímo z Nového Zélandu vyzdvihl především osmnáctiletého snowboardistu Jakuba Hroneše a stejně starého lyžaře Štěpána Hudečka, kteří po povedené letní přípravě v domácích podmínkách mohou před novou sezonou nabrat formu i na sněhu a následně ji prodat na závodech.

„V létě jsme strávili hrozně moc času trénováním do airbagů a v tréninku se klukům dařilo skákat skvělé triky. Je vidět, že fungují, makají a dávají tomu strašně moc. I kvůli tomu jsme chtěli co nejdříve na sníh. Jelikož v Evropě sníh nebyl, tak byla jediná možnost letět na Nový Zéland. To, že jsme tady, je úžasné,“ kvituje příležitost absolvovat předsezonní přípravu na jižní polokouli Kalenský pro Svaz lyžařů České republiky a dodal: „Kdyby to tak fungovalo i nadále do budoucích let, tak není nic lepšího. Trénují tu Kanaďani, Američani tu mají kompletní tým, je tu pár závodníků z Evropy. Ve finále tady jsou ti nejlepší závodníci, a jestli se jim chceme někdy vyrovnat, tak to musíme dělat stejně.“

(Visited 64 times, 1 visits today)