Sterzing-Ratschings: Nejmilejší střediska

Sterzing-Ratschings: Nejmilejší střediska

Ratschings Tourismus Gen./Manuel Kottersteger

V malebném údolí řeky Eisack / Isarco u Brennerského průsmyku leží 3 menší lyžařská střediska. Tady ovšem platí, že malý zdaleka neznamená nudný. Region Sterzing-Ratschings / Vipiteno-Racines, s cca 300 slunečnými dny v roce, se nachází v Jižním Tyrolsku v severní Itálii.

Ráno lyžujte na perfektně upravených tratích, odpoledne si dopřejte sklenku aperol spritzu ve městě. Takový je region Sterzing-Ratschings, který nabízí zajímavou kombinaci alpských zážitků a městské atmosféry.

Středověký Sterzing

Nejseverněji položené italské město Sterzing / Vipiteno vás nadchne svou středověkou atmosférou, pitoreskními nákupními uličkami, nápaditými restauracemi, a to vše zasazené do kulisy majestátních horských masivů. Vládne tu klid a mír. Tady uniknete shonu velkých měst a v klidu si můžete užít unikátních horských panoramat.

Lyžování v regionu Sterzing-Ratschings

Nejseverněji položená lyžařská střediska Jižního Tyrolska jsou menší, ale jejich tratě překonávají tisícimetrové převýšení. Je tu klid i pěkné lyžování.

Region Sterzing-Ratschings tvoří tři lyžařská střediska (Ladurns, Ratschings-Jaufen / Racines-Giovo, Rosskopf / Monte Cavallo) nabízející 61 kilometrů sjezdovek a moderní lanovky. To vše lze objezdit na jeden skipas. Mají sice méně kilometrů sjezdovek, ale zato dlouhé pěkné tratě a jsou vhodné pro rodiny s dětmi i zkušené lyžaře. Zimní centrum Ratschings-Jaufen má, stějně jako ostatní centra, perfektně upravené sjezdovky. Děti a teenageři ocení zdejší zábavní funpark.

V lyžařském středisku Ladurns v údolí Pflerschtal / Val di Fleres se svezete na 16 kilometrů tratí, areál ovšem získal mnoho ocenění v kategorii rodinná destinace i areál pro zkušené lyžaře (vše v kategorii lyžařských středisek do 20 km sjezdovek). Pochází odtud slavný italský závodník Patrick Staudacher, po němž je pojmenovaná jedna ze sjezdovek. Lyžovat skoro jako on děti naučí instuktoři v klubu „Fichti“.

Ratschings Tourismus Gen./Manuel Kottersteger

Areál Rosskopf s 20 kilometry tratí najdete přímo na kraji Sterzingu. Jeho sjezdovky se nacházejí na slunečné straně a nabízejí výborné podmínky. Nová sjezdovka pro pokročilé vede z nejvyšího bodu až do údolí. Středisko je navíc propojené s městem pomocí kabinové lanovky. Takže spojení lyžování s městskou „dolce vita“ ve středověkém městečku Jižního Tyrolska je tu ideální.

V regionu Sterzing-Ratschings se můžete ubytovat ve 20 hotelech špičkové kvality s výborným wellness. Samostatné wellness můžete využít také v lázeňském areálu Balneum Spa and Wellnessbath ve Sterzingu. Od 7. do 28. března lze využít zajímavé nabídky: Ski-wellness, kdy v jednom balíčku za zvýhodněných podmínek najdete ubytování, ski pass, 3 vstupy na různé wellness aktivity ve všech třech regionech (jóga, meditace, wellness).

V klidných bočních údolích v okolí Sterzingu-Ratschings se nabízí mnoho alternativních zimních sportů uprostřed krásné přírody s výhledem na majestátní hory. Vyrazit sem můžete na běžky, skialpy, procházky pěšky nebo na sněžnicích.

www.sterzing-ratschings.com/ zimni_dovolena

(Visited 421 times, 1 visits today)