Tenistky jsou nejlépe vydělávajícími sportovkyněmi světa. Vede Serena

Tenistky jsou nejlépe vydělávajícími sportovkyněmi světa. Vede Serena

Zdroj: Getty Images

Podle magazínu Forbes jsou nejbohatšími sportovkyněmi světa tenisové hráčky. Do první desítky žebříčku se jich vešlo hned osm, přičemž jejich hegemonii narušila jen na 7. místě indická badmintonová ikona PV Sindhuová a na 9. pozici Danica Patricková, hvězda zámořské série automobilových závodů Nascar. 

Žebříčku vévodí s celkovým ročním výdělkem v hodnotě 18 milionů amerických dolarů Serena Williamsová, která se teprve před několika měsíci vrátila na profesionální tenisový okruh po předchozí herní pauze způsobené těhotenstvím a loni v září narozením dcery Alexis Olympie.

Za čtvrtfinálovou soupeřkou naší Karolíny Plíškové na právě probíhajícím US Open figurují dále v pořadí Caroline Wozniacká, Sloane Stephensová (obhájkyně titulu ve Flushing Meadows), Maria Šarapovová, Garbiñe Muguruzaová a její starší sestra Venus – na 6. příčce.

Na newyorském grandslamu mají od roku 1973 ženy stejnou výši turnajových odměn jako muži. Letos si vítěz i vítězka tohoto elitního klání přijdou na rekordních 3,8 milionů USD.

Tenis zůstává de facto jediným sportem, v němž se prize-money pro obě pohlaví příliš neliší. Oproti tomu například výdělky známých jmen basketbalové NBA jsou i stokrát větší než suma, jakou dostávají ženy v rámci svého účinkování v soutěži WNBA.

(Visited 267 times, 1 visits today)