Trump v luxusní golfové společnosti: zahrál si s Nicklausem a Woodsem

Trump v luxusní golfové společnosti: zahrál si s Nicklausem a Woodsem

Co dělá americký prezident Donald Trump, když se právě nedohaduje o zdi na mexických hranicích, nebo neúřaduje v Bílém domě? Odpověď je zřejmá – hraje golf. Naposledy vyrazil na jednu ze svých golfových hřišť Trump National Golf Clubu v Jupiteru na Floridě s opravdu skvostným doprovodem – stručně řečeno partičku s ním si zahráli majitelé celkem 32 titulů z majorů a dvě velké, nebo spíš vůbec největší legendy golfové historie: Jack Nicklaus a Tiger Woods.

Donald Trump je nejen majitelem řady golfových resortů rozesetých po celém světě, ale nijak se netají tím, že právě golf je jeho nejoblíbenějším venkovním sportem. Nicméně, kvůli tzv. shotdownu, který paralyzoval činnost americké vlády a státních úředníků, se i on sám musel na čas zřeknout své oblíbené sportovní kratochvíle – zahrál si golf poprvé po 69 dnech, což pro Trumpa byl nejdelší čas bez golfu během doby, kdy je v úřadu prezidenta USA.

„Skvělé ráno v Trump National Golf Clubu v Jupiteru s Jackem Nicklausem a Tigerem Woodsem,“ komentoval Donald Trump později na Twitteru společnou hru s oběma famózními golfisty.

A přidal i podrobnosti, například o Woodsově formě. „Každý se mě ptal, jak Tiger hrál. Odpověď zní: skvěle. Byl dlouhý, rovný a puttoval fantasticky dobře. Nastřílel 64 ran. Tiger je zpátky a vyhraje opět major. A není překvapení, že i Jack hrála opravdu báječně. Jeho puttování je úžasné,“ prozradil americký prezident opět na Twitteru i s prognózou toho, co Woods letos podle něho dosáhne.

Aktuálně 79letý Nicklaus vyhrál během své kariéry 18 majorů a celkem 73 titulů na PGA Tour. Woods vlastní o čtyři majory méně, ale zase vyhrál 80 turnajů na PGA Tour a pouze dvě mu schází k tomu, aby v historickém pořadí dostihl Sama Sneada s 82 tituly. Loni na konci sezony vyhrál 43letý Woods Tour Championship a ukončil své více než pětileté čekání na turnajové vítězství. Při svém letos jediném startu v Torrey Pines na konci ledna obsadil dělenou 20. pozici.

O tom, jak se na hřišti Trump National, které mimochodem designoval právě Jack Nicklaus a bylo otevřeno v roce 2002, dařilo v luxusní golfové společnosti americkému prezidentovi, agentury informace nepřinesly.

V průměru každý šestý den na golfu

Pravdou nicméně je, že během svého úřadování ve funkci prezidenta USA už Trump strávil na golfu na některém ze svých hřišť přes 150 dní. V minulosti poměrně často a vehementně kritizoval svého předchůdce v úřadu Baracka Obamu, že hraje golf přespříliš často, zatímco on na to nebude mít čas.

Golf je každopádně pravidelnou součástí „prezidentování“. Potvrzují to i statistická čísla – průměrně hraje golf každý šestý den (přesně 5,4 dne), zatímco jeho předchůdce Obama hrál v průměru každý devátý den (přesně 8,8 dne).

(Visited 165 times, 1 visits today)