Sean McVay, muž, který koření SuperBowl 2019

Sean McVay, muž, který koření SuperBowl 2019

Amerika zažívá nejšílenější dny roku. Čas SuperBowl, finále NFL – ligy amerického fotbalu, sportu, který je koncentrovanou esencí USA. A Amerika k tomu potřebuje příběhy. Sean McVay, trenér jednoho z finalistů LA Rams, je takovým příběhem a zároveň jednou z nejsledovanějších osob těchto hektických dní.

Sean McVay je prostě nejúžasnějším trenérem v celé NFL, to vám dnes potvrdí 90% Američanů. A těch 90% s výjimkou fanoušků druhého finalisty letošního SuperBowl, New England Partiots, také Seanu McVayovi a jeho “Beranům” přeje vítězství.

Obliba McVaye má mnoho důvodů. Tak samozřejmě, je hezký, mladý, ale také nesmírně šikovný. Pozornost světa NFL uchvátil úžasnou pamětí a brilantní ofenzivní mysli. Krátce poté, co byl ve věku pouhých 30 let jmenován hlavním trenérem Los Angeles Rams, přeměnil tým, který skomíral na dně žebříčků a statistik v horkého aspiranta na SuperBowl. McVay se však nestal super trenérem NFL jen tak přes noc. Podívejme se, kdo vlastně je a jak se dostal vzhůru.

The Rams have a spotter for their head coach and we love it

The Los Angeles Rams have a spotter for their head coach and it's our favorite thing right now.

Zveřejnil(a) NASCAR on FOX dne Čtvrtek 24. ledna 2019

Rodák z města Marietta v Georgii se stal nejmladším trenérem v historii ligy. Během první sezony, kdy byl u kormidla, vedl Los Angeles k rekordnímu skóre 11-5 a také k prvnímu diviznímu šampionátu od roku 2003. A pak se stal nejmladším trenérem NFL, který získal prestižní ocenění trenér roku.

Málokoho asi překvapí, že Sean McVay pochází z rodiny milující americký fotbal. Jeho dědeček John zastával různé pozice u týmu San Francisco 49ers a dohlížel na pět týmů které se staly šampiony SuperBowl. Sám Sean hrál samozřejmě také fotbal, nejprve na pozici quarterbacka a defenzivního záložníka v týmu Marist School War Eagles, poté působil jako wide receiver v týmu Miami (OH) RedHawks. A dařilo se mu. Během své kariéry v college footballu zaznamenal 312 yardů a 39 příjmů. Když pak vystudoval, převzal pozici asistenta trenéra Jay Grudena u Tampa Bay Buccaneers. Odtud ve věku pouhých 23 let přešel do UFL týmu Florida Tuskers, kde se stal znovu Grudenovým asistentem. A následující rok naskočil zpátky do NFL jako asistent pro koncovou hru pod trenérem Mikem Shanahanem.

Když se Jay Gruden stal v roce 2014 hlavním koučem Washingtonu, převzal McVay pozici koordinátora ofenzívy a podařilo se mu s týmem zlomit několik útočných rekordů. A pak už přišel čas u LA Rams. Před příchodem McVaye měli “Berani” skóre” 4-12, po jeho nástupu se zlepšili na 11-5 a získali první divizní prvenství od roku 2003. McVay v týmu změnil úplně všechno včetně atmosféry a nálady. Není divu, ve svých 33 letech je stále mladší, než dva jeho hráči. Proto se dnes v Americe hovoří dokonce o “McVayismu”. Základním heslem LA Rams je “We not me!” Hlavně se však ukazuje, že McVay je mistrem ofenzivní hry a s tím také jistě nastoupí do SuperBowl 2019.

(Visited 116 times, 1 visits today)