Tyrolsko představilo vrcholné sportovní akce

Tyrolsko představilo vrcholné sportovní akce

Tyrolskou zimu ocení nejen návštěvníci, kteří se na dovolené věnují sportovním aktivitám nebo odpočinku. Do srdce Alp se každoročně sjíždí také elita vrcholového sportu, která usiluje o co nejlepší výsledky a umístění v lyžování, skocích na lyžích a běhu na lyžích. Přinášíme přehled akcí v oblasti alpských zimních sportů 2022/23 v Tyrolsku.

Audi FIS Skiweltcup Opening Sölden: 22. – 23. 10. 2022

Když na konci října oslaví mezinárodní lyžařské hvězdy na Rettenbašském ledovci zahájení Světového poháru AUDI FIS, znamená to zároveň i zahájení zimní sezony v Söldenu. Dámský závod sice kvůli nepříznivému počasí neproběhl, ale v mužské kategorii získal své první vítězství Švýcar Marco Odermatt.

Světový pohár FIS Freeski World Cup Stubai: 18. – 19. 11. 2022

Na Světovém poháru FIS Freeski na Stubaiském ledovci se letos opět očekává účast přibližně 100 závodníků z 20 zemí včetně několika olympijských vítězů. Již pošesté předvedou nejlepší světoví freeskieři své umění v perfektně upraveném snowparku Stubai Zoo a budou bojovat ve slopestylu o první body sezony Světového poháru.

Světový pohár v sáňkování na umělé dráze Innsbruck Igls: 2. – 4. 12. 2022

Světová špička v závodech jednotlivců, dvojic a ve sprintu se i tuto zimu utká na startu letošního Světového poháru v sáňkování na umělé dráze v Innsbrucku-Igls. Na 1270 metrů dlouhé trati se 14 zatáčkami a kruhovými objezdy se i místní sáňkaři pokusí navázat na své nejlepší výkony z loňského roku.

BMW IBU Světový pohár v biatlonu Hochfilzen: 7. – 11. 12. 2022

Světový pohár v biatlonu v Hochfilzenu je jednou z největších sportovních událostí v Pillerseetalu a absolutní stálicí v biatlonovém kalendáři. Světová biatlonová elita bude bojovat o nejlepší umístění v závodech s hromadným startem, ve sprintu a štafetách mužů a žen a návštěvníkům z celého světa zaručuje napínavé závody. Víkendovou akci doplňuje skvělý doprovodný program.

Turné čtyř můstků Innsbruck: 3. – 4. 1. 2023

Turné čtyř můstků je sportovní událostí konající se vždy na přelomu roku, přičemž dějištěm jednoho ze závodů je již tradičně na začátku ledna skokanský můstek Bergisel v Innsbrucku. V roce 2023 se uskuteční již 71. ročník a fanoušci se mohou opět těšit na velkolepé skoky špičkových sportovců vysoko nad střechami Innsbrucku. Ze 134 metrů vysokého skokanského můstku budou mít sportovci výhled nejen do čarodějnického kotle, ale také na město Innsbruck a působivou kulisu pohoří Nordkette.

AUDI FIS Světový pohár v lyžování žen St. Anton am Arlberg: 14. – 15. 1. 2023

Na diváky Světového poháru AUDI FIS v lyžování žen v St. Anton am Arlberg čeká nefalšovaný adrenalin. Na jedné z nejtěžších tratí Světového poháru, závodní trati Karla Schranze, prokazují nejlepší světové závodnice svou odvahu ve sjezdu a superobřím slalomu a bojují o umístění na stupních vítězů. Fanoušci se mohou těšit na skvělou atmosféru v cílovém prostoru a atraktivní doprovodný program historického závodu na sjezdovce Kandahar.

83. závod Světového poháru na Hahnenkammu Kitzbühel: 20. – 22. 1. 2023

Mezinárodní závod mužů na Hahnenkammu v Kitzbühelu je jedním z vrcholů závodní sezony. Do nejlegendárnějšího sportovního městečka v Alpách se každoročně sjíždějí nejlepší lyžaři světa, aby změřili své síly na obávané sjezdovce Streif. Na fanoušky čeká v roce 2023 už potřiaosmdesáté velkolepý lyžařský víkend se sjezdem, super-G a slalomem.

Světový pohár v severské kombinaci Seefeld: 27. – 29. 1. 2023

Na konci ledna 2023 se Seefeld na tři dny stane Mekkou klasického lyžování. Již podesáté budou nejlepší světoví sdruženáři bojovat o vítězství – a dvojnásobek bodů ve Světovém poháru – v trojkombinaci v jedné z nejlepších běžeckých destinací alpského regionu. Díky zajímavému formátu soutěže to bude pro závodníky i diváky napínavé až do nedělního finálového závodu.

Freeride World Tour Fieberbrunn: březen 2023

Dechberoucí jízdy nejlepších světových freeridistů slibuje Freeride World Tour, která by se měla uskutečnit v zimě 2022/23 v týdnu od 11. března ve Fieberbrunnu, a zůstává tak jedinou zastávkou v německojazyčném regionu. Na strmém skalnatém severním svahu Wildseeloderu se tradičně odehrává předposlední závod v boji o tituly ve Světovém poháru. Elitní světoví freerideři musí 40 minut stoupat, než se z vrcholu ve výšce 2118 metrů spustí na svah, přičemž překonávají sklon až 70 stupňů a 620 výškových metrů. Jedinečný zážitek pro sportovce i diváky! Přesné datum a podrobnosti závodu budou včas oznámeny.

 

(Visited 297 times, 1 visits today)