Už 100 let oblíbený Davos. Přitahuje běžkaře i sjezdaře

Už 100 let oblíbený Davos. Přitahuje běžkaře i sjezdaře

Zdroj: www.swiss-image.ch

Mezi švýcarskými horskými destinacemi se Davos Klosters pravidelně umisťuje na první příčce měřeno počtem realizovaných přenocování. A jeho obliba stále roste. Inu, kdo by se nechtěl podívat, kam za rekreací odjakživa mířili bohatí Evropané?

Nejvýše položené město Švýcarska dnes ale umí zaujmout širokou a pestrou skupinu návštěvníků, má to několik důvodů: Podmínky jsou zde doslova ideální jak pro sjezdaře, tak i běžkaře. Davos Klosters také připravuje pro své hosty speciální atraktivní balíčky, jako skipas v ceně ubytování od počátku sezóny 17.11. až do 26.12.

V zimě také mají hosté díky programu Davos Klosters Inside možnost nahlédnout do tajů života v Davosu a zúčastnit se například úpravy sjezdovek rolbou, v nabídce je celkem 20 různých aktivit.

Kdo by se nechtěl podívat tam, kam za rekreací odjakživa mířili bohatí Evropané…

Ubytovací balíčky Hot Deal Midweek od 81 CHF poté nabízejí ubytovaní se skipasem již v ceně. Pro lyžaře z Čech to přitom do Davosu není zase tak daleko, jak se mnohým zdá. Z Prahy sem autem dojedete za 7 hodin.

Davos Klosters nabízí celkem 300 km sjezdovek a jednotlivá centra sice nejsou lyžařsky propojena, ale samozřejmě tady fungují skibusy a také vlak Rhétské dráhy. I tak je ale lepší zvolit si na každý den jiné středisko a neztrácet v průběhu dne čas přejezdy. Jednoznačně největším ski areálem je Parsenn, odkud dojedete na lyžích až do Klosters a v případě dobrých sněhových podmínek až do Küblis.

Na druhé straně údolí pak láká Jakobshorn, na jehož úpatí najdete i oblíbený snow park. Rodiny s dětmi většinou oceňují klidný Rinerhorn a freerideři míří na Madrisu.

(Visited 1 times, 1 visits today)