V Burgenlandu si užijete safari na kole

V Burgenlandu si užijete safari na kole

Zdroj: St. Martins Therme&Lodge

Chcete-li jet na safari, nemusíte vážit cestu do daleké Afriky. Nedaleko rakouského Frauenkirchenu naleznete fascinující svět zvířat a spolu s rangerem se na kole vydáte za jejich pozorováním ve volné přírodě.

Přibližně šedesát dva kilometrů východně od Eisenstadtu leží Národní park Neziderské jezero – Seewinkel. Vznikl v roce 1993 na území rakouské spolkové země Burgenland a pyšní se unikátními solnými jezírky, mokřinami, pastvinami, kvetoucími orchidejemi a třemi sty druhy ptáků. Rozsáhlé oblasti porostlé rákosem a mělká jezírka slouží pro jejich hnízdění a řada létavců zde také odpočívá během své migrace.

Jejich pozorování s odborným výkladem vám umožní správci národního parku, se kterými na kole poznáte jeden z nejznámějších a nejvýznamnějších ptačích rájů v Evropě.

Vybaveni teleskopy a dalekohledy Swarovski perfektně uvidíte elegantní volavky stříbrné, brodící se kolpíky bílé, vodouše bahenní nebo dlouhonohé pisily čáponohé. Nad hlavou vám prolétnou čápi bílí a akrobatické kousky předvede dravý moták pochop. Cestou po nejteplejší a nejsušší části Rakouska však spatříte také jiná zvířata. Kromě vážek, žab, mloků, syslů a šakalů, vás okouzlí volně pasoucí se uherský stepní skot. Rohaté, bílošedé krávy pochází z plemena z devátého století z maďarských pust a patří ke kulturnímu dědictví.

Zdroj: St. Martins Therme&Lodge
Zdroj: St. Martins Therme&Lodge
Zdroj: St. Martins Therme&Lodge
Zdroj: St. Martins Therme&Lodge
navigate_before
navigate_next

Safari na kole (lze si půjčit i elektrické) lze absolvovat od dubna do října, stačí si jen rezervovat termín v St. Martins Spa&Lodge. Kromě občerstvení obdržíte rovněž „ptačí pas“, v němž je zobrazeno a pojmenováno (i v češtině) sto dvacet dva druhů ptáků. Po jejich pozorování vám ranger zakroužkuje v knížečce jejich jméno a přidá razítko s datem, kdy jste dotyčného opeřence spatřili.

Oddech v Panonské nížině

Únavu po našlapaných kilometrech pak lehce rozpustíte v termálních lázních St. Martins Therme. Místní léčivé prameny o teplotě 32 – 35 °C mají blahodárné účinky na klouby, pohybový aparát, srdce a oběhový systém. O vaše svaly se postará sedm druhů saun (lišících se teplotou a vlhkostí), přičemž některé vaši relaxaci podpoří výhledem přes skleněnou stěnu na krajinu s vodní plochou.

Zvolíte-li pro ubytování hotel St. Martins Spa & Lodge ve Frauenkirchenu, bude vás rozmazlovat po celý váš pobyt. Můžete zde ochutnat dvě stě druhů vín, vynikající burgenlandskou kuchyni, dát si božskou snídani na terase s výhledem na jezero, odpočívat v proutěných mušlích nebo se na soukromé pláži opalovat v závěsných sítích.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 370 times, 1 visits today)