V dresu ČEZ pojedou závodníci hlavního závodu ČEZ Jizerská 50 již pojedenácté

V dresu ČEZ pojedou závodníci hlavního závodu ČEZ Jizerská 50 již pojedenácté

Již pojedenácté pojedou letos závodníci hlavní závod Jizerské 50 s logem Skupiny ČEZ na dresu. A také v letošním ročníku pomohou svým pohybem podpořit smysluplný projekt. Ujeté kilometry přemění Nadace ČEZ na peníze, které podpoří konkrétní projekt v regionu. Skupina ČEZ takto v minulosti již několikrát podpořila například obec Bedřichov. Kromě závodníků přímo na trati budou svým pohybem pomáhat již tradičně také návštěvníci ČEZ Energy zóny, kteří si zde budou moci vyzkoušet běžkařský trenažér. Speciální projekt je během ČEZ Jizerské 50 nasazen také do aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

V loňském roce přispěla Nadace ČEZ na úpravy tras Jizerské magistrály, peníze putovaly obecně prospěšné společnosti JIZERSKÁ. Celkem se vybralo bezmála 272 tisíc korun. V rámci Jizerské magistrály mají lyžaři k dispozici téměř 200 kilometrů v oblíbeném terénu Jizerských hor. Úprava běžeckých tratí zde má nejdelší historii u nás, začalo se s ní již v roce 1984. Bílé stopy vyvedou sportovce nejen ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově. Lyžařské stopy vedou přírodou Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory.

Sportování podporuje Skupina ČEZ pravidelně. Například až půl milionu korun mohou žadatelé získat ve zbrusu novém grantu Nadace ČEZ nazvaném Úprava turistických tratí a běžeckých stop. Finanční prostředky mohou být využity na zvelebení, údržbu, opravy, či zabezpečení turistických a běžkařských tras po celé České republice. První kolo příjmu žádostí začalo už 1. prosince 2023, druhé pak proběhne v září letošního roku. Hlavním cílem grantu je podpořit zdravé sportovní aktivity a rozvoj turistického ruchu v regionech.

Zdroj: ČEZ
Zdroj: ČEZ

„Turistika je nejrozšířenějším českým sportem vůbec a obliba běžeckého lyžování u široké veřejnosti každým rokem stoupá. Protože v Nadaci ČEZ dlouhodobě podporujeme zdravý pohyb a sportování v regionech, rozhodli jsme se vyhlásit nový grant zaměřený právě na tuto oblast. Doufáme, že díky investicím do obnovy a úpravy letních i zimních tras, si k pobytu v přírodě a objevování krás naší země najde cestu víc lidí. A věříme, že to prospěje i samotnému životnímu prostředí, když se lidé budou držet vyznačených cest a nechají jinde přírodu regenerovat,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Nadace ČEZ novým programem reaguje na sílící poptávku právě po příspěvcích na údržbu turistických a běžkařských tras, které doposud byly financovány v rámci grantu Podpora regionů. Na novém grantu spolupracuje nadace mj. se Svazem lyžařů ČR, který poskytuje odbornou garanci u žádostí zaměřených na běžecké stopy.

Pomocí pohybu může široká veřejnost pomáhat spolu s Nadací ČEZ po celý rok. Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má každý možnost pomáhat vlastním pohybem nejen sobě, ale také druhým, kteří naši pomoc potřebují. Aplikace je ke stažení zdarma a funguje jako běžný sporttracker, tedy měří údaje jako rychlost, čas, tempo nebo vzdálenost, ale navíc generuje body, které může uživatel kdykoliv věnovat některému z aktuálně nabízených projektů. Pokud uživatelé svým pohybem nasbírají dostatečný počet bodů, Nadace ČEZ projekt finančně podpoří.

(Visited 101 times, 1 visits today)