V Korutanech si zahrajete golf se čtyřnohými mazlíčky

V Korutanech si zahrajete golf se čtyřnohými mazlíčky

Zdroj: www.kaernten.at

Korutany – nejjižnější rakouská spolková země je proslulá teplými jezery, vodními sporty, horskou turistikou, cyklistickými trasami a dvanácti atraktivními golfovými hřišti.

Region vzdálený přibližně sto dvacet kilometrů od Jadranu si díky teplému a slunečnému počasí vysloužil pojmenování “rakouská riviéra”. Slunce zde svítí až tři sta dnů v roce a teplota vody v jezerech dosahuje v letních měsících dvacet osm stupňů. V lesklých vodních plochách se zrcadlí štíty Alp, které ochlazují parna, a zábava na golfových hřištích probíhá v příjemných teplotách.

Není proto divu, že se Korutany stávají velmi populární golfovou destinací. Obzvlášť, když golf lze propojit s bohatou nabídkou outdoorových aktivit. Z greenů si tak lehce odskočíte za koupáním, túrou po hřebenech nebo na kole projedete nádherná panoramata.

V  roce 2017 získaly Korutany na Mezinárodním golfovém veletrhu v Palmě de Mallorca ocenění Golf Travel Award „Neobjevená golfová destinace roku 2017″.

Hafani mezi jamkami

Chcete-li strávit dovolenou společně se svým čtyřnohým přítelem, Korutany vás přivítají s radostí. V golfovém parku Klopeiner See mohou psi za poplatek dvanáct euro doprovázet své pány na golfových vozítkách. A to od března do listopadu, protože perfektní podmínky pro hru tu trvají celých devět měsíců. Cedulku „psi vítáni“ uvidíte i v golfovém klubu Klagenfurt Seltenheim, kde jsou mazlíčci povoleni na vodítku.

Zdroj: Kärnten Werbung

Hrací plocha, o jejíž podobu se zasloužil významný golfový architekt Perry Dye, je dokonalým spojením hřišť skotského typu s fairwayemi a s greeny amerického stylu, kde vodní překážky hrají významnou roli. Kvalitní, mistrovské osmnácti jamkové hřiště vede zalesněnou, romantickou krajinou a patří mezi nejdelší v Korutanech.

Tři v jednom

V Korutanech golfisté stále častěji využívají kartu Alpe-Adria-Golf, která slučuje alpsko-jaderský region (Rakousko, severní Itálii a Slovinsko). Během jedné dovolené se tak seznámíte se třemi zeměmi, kulturami, národními kuchyněmi a zahrajete si na hřištích ve třech zemích.

Různé druhy karet vám umožňují tři, čtyři nebo pět her a platí až do podzimu následujícího roku. Pokud vás tedy v průběhu vašeho pobytu náhodou zastihne špatné počast, o své výhody nepřijdete a vrátíte se do Korutan nebo do ostatních států za golfem později.

Zdroj: Kärnten Werbung

Tabule plná požitků

V kraji, kde se rodí vynikající a zdravé potraviny, budete na dosah kulinářského nebe. Místní gastronomie si odjakživa zakládá na čerstvých, místních produktech, které kuchaři používají při vaření. Neváhejte tedy ochutnat regionální pokrm Käsnudeln, těstovinové taštičky nadívané různými náplněmi (tvaroh, brambory, houby, maso nebo kyselé zelí).

Hodování během vlahých letních večerů si také zpestřete sivenem či pstruhem z křišťálově čistých jezer a potoků. K menu pak perfektně sedne sklenička jablečného sektu, jež se v Korutanech vyrábí již od středověku.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 24 times, 1 visits today)