Valentýn na horách v Tyrolsku. Lázně, iglú i romantika na zámku

Valentýn na horách v Tyrolsku. Lázně, iglú i romantika na zámku

Ledový pobyt v iglú, relaxace v termálních lázních, pozorování západu slunce z výšky 2.400 metrů nebo dovolená ve středověkém hradu. Uprostřed rakouských hor je ukryto mnoho míst, kde si lze užít svátek svatého Valentýna se vším všudy.

Ledový Valentýn

Pokud chcete zažít extrémní romantiku a pořádně se ke svému milenci v noci přitulit, můžete přenocovat v iglú v lyžařském středisku SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental. Ledovou vesnici Alpeniglu najdete hned u horní stanice lanovky v Hochbrixenu.  Kromě ledového hotelu s 18 romantickými pokoji ze sněhu tu mají ledový kostel, restauraci, bar, a dokonce výstavu ledových soch. Ty všechny vytvořil český sochař Jiří Kašpar.

Lázně s výhledem na ledovec

Chcete si se svým partnerem užít mimořádně luxusní wellness pobyt v kombinaci s lyžováním na ledovci? Vydejte se do tyrolského údolí Ötztal, konkrétně do horské vesnice Längenfeld. Právě tady najdete luxusní wellness hotel s příznačným názvem Aquadome. Na 22.000 metrech čtverečních najdete 7 saun a 12 bazénů včetně několika venkovních ve tvaru létajících talířů s krásným výhledem na ledovec. Odpočinek můžete nakombinovat s lyžováním po stopách Jamese Bonda, který se ve středisku Sölden nedávno natáčel.

Zdroj: www.tyrol.com

Ubytování nad mraky

Na vrcholu hory Cimaross, ve výšce 2.400 metrů, se nachází ubytování Adler Lounge. Přímo z pokoje můžete jedinečným způsobem sledovat východ i západ slunce nad Alpami ve Východním Tyrolsku. Kochat se můžete i pohledem na nejvyšší rakouskou horu Grossglockner, která se tyčí naproti přes údolí. Ubytování je součástí vrchní stanice lanovky z Kals a vedou od něj sjezdovky na obě strany kopce. Zpříjemnit den si můžete návštěvou restaurace, která mixuje moderní a tradiční tyrolské speciality.

Zdroj: www.tyrol.com

Romantika na zámku

Jako v pohádce se budete cítit při pobytu na romantickém zámku Matzen z 12. století. Zámek působí jako strážce širokého údolí Innu kousek od vesnice Brixlegg. Se svou drahou polovičkou si budete moct užít nerušený pobyt v pokojích, které si udržují svůj středověký ráz. I přes historický půvab ale nabízejí nejmodernější komfort. Unikátem je zdejší wellness prostor nacházející se v zámecké věži. Přímo pod zámkem se nachází restaurace servírující lokální pokrmy.

navigate_before
navigate_next

Vůně čerstvého chleba na statku

Pokud máte rádi romantiku ve skromnějším pojetí, určitě navštivte horský statek Gintherhof v přírodním parku Tiroler Lech. Zažijete zde rodinnou atmosféru a vyhlášenou rakouskou pohostinnost. Každé ráno si pochutnáte na snídani ze surovin ze zdejší farmy, odpoledne a večer zase oceníte čerstvě upečený chléb nebo kynuté buchty od paní domácí. Její pec je v téměř nepřetržitém provozu. Velmi oblíbené jsou také výlety a túry s pochodněmi, které jsou organizovány téměř každý všední den.

(Visited 186 times, 1 visits today)