Večery v italském stylu

Večery v italském stylu

Svou michelinskou hvězdu má již pět trentinských restaurací. Bohatý mix ingrediencí pocházejících přímo z Trentina je společně s kulinářskými tradicemi pro ambiciózní a talentované kuchaře zdejších restaurací doslova božím darem.

Michelinskou hvězdou se může pochlubit pět šéfkuchařů, včetně Alfia Ghezziho z restaurace Locanda Margon, která se nachází jižně od Trenta. V každé z těchto oceněných restaurací může návštěvník očekávat vytříbený smysl pro gastronomický zážitek i vřelou pohostinnost.

K večeři patří olivový olej z oblasti jezera Garda, horský sýr, těstoviny, místní zvěřina či jablečný štrúdl podle starého habsburského receptu. Některé části Trentina se pyšní vynikajícími podmínkami pro pěstování a výrobu vína. Ať je to sekt Trentodoc Spumante, elegantní červené Teroldego či sladké Vino Santo. Tady se ke každému chodu podává k pití něco osobitého. A podobné je téměř všude.

Gurmánské horské chaty

K lyžování tu neodmyslitelně patří gurmánské horské chaty. Mnoho z nich se nachází přímo u sjezdovek v lyžařských střediscích a lze v nich najít, oproti mnoha jiným alpským oblastem, velmi kvalitní jídla za rozumnou cenu.

Za návštěvu rozhodně stojí např. Fienile Monte poblíž průsmyku Passo Sella nad Canazei, Baita Checco v lyžařském středisku Catinaccio nad Vigo di Fassa, chata Meriz nad střediskem Andalo a horská chata Doss del Sabion nad střediskem Pinzolo. Místa s nejkouzelnější a nejpůsobivější atmosférou v celém Trentinu jsou pak horské chaty Fuciade, Capanna Cervino a Malga Millegrobbe.

Après-ski v Trentinu

NejpůsobivějšíCafe d’Or v Madonně di Campiglio

Vždy dobře zásobený vinný sklípek, dřevěný bar, rytmický zvuk šejkru, který chrastí do ticha jinak intimní atmosféry, a navíc útulná venkovní terasa – to jsou charakteristiky Cafe d’Or. Perfektní místo na tradiční aperitivo přímo v centru střediska Madonna di Campiglio po dni stráveném lyžováním v Brentských Dolomitech.

Nejvíce coolCliff v Canazei

Chcete tančit až do rána na ty největší hity uplynulého roku v podání vybraných DJs? V baru Cliff čeká jedno z nejvíce trendy après-ski v Trentinu. Nachází se přímo uprostřed Canazei, které je jakousi branou do nočního života údolí Val di Fassa.

NejslunnějšíMAU ve Folgaridě

Štěstím tohoto podniku je to, že se nachází v údolí Val di Sole (Slunečné údolí) ve skiareálu Folgarida Marilleva, v blízkosti lanovky Belvedere! Bar je zvenku krytý stanem ve tvaru iglú a uvnitř je plný hudby a skvělých drinků, disponuje tedy všemi ingrediencemi potřebnými k zábavě a navázání nových přátelství.

NejživějšíCalkera v Alpe Cimbra

Přímo na úpatí sjezdovky Salizzona, která patří ve skiareálu Alpe Cimbra mezi nejznámější, se nachází jedinečný podnik, kde se tradice snoubí s moderním stylem a kde panuje útulná a živá atmosféra. Rozhodně ochutnejte místní specialitu – koktejl „apericimbro“.

NejoriginálnějšíSan Martino di Castrozza

Nasedněte na sněžný skútr a proleťte se na něm zasněženými lesy až k velkolepému ledovému baru na okraji lesa. Udělejte si zde zastávku a vychutnejte si aperitivo s výhledem na majestátní pohoří Pale di San Martino.

NejchutnějšíSkiEat ve skiareálu Val di Sole

Lyžování se tu snadno mění v gurmánský zážitek. Stačí se zúčastnit SkiEat neboli „gurmánské jízdy“ ve skiareálu Val di Sole. Učíte se lyžovat nebo pilujete svoji techniku s pomocí instruktorů z lyžařské školy Scuola italiana Sci Val di Sole a přitom děláte průběžně zastávky na ochutnávky výtečných předkrmů, gurmánských jídel a čerstvě upečených sladkostí.

NejromantičtějšíSunset Ski v Madonně di Campiglio

K Trentinu patří západ slunce nad Dolomity. Ideální je pro to bar Sunset Ski v Madonně di Campiglio. Nejprve si sednete na terasu a vychutnáte si apericena (aperitivo spojené s večeří), zatímco bude slunce zvolna zapadat za Brentské Dolomity. Potom si sjedete sjezdovku s pochodní v ruce v doprovodu lyžařských instruktorů.

(Visited 191 times, 1 visits today)