Velká zpráva: Tým SKY už našel sponzora a není z Kolumbie

Velká zpráva: Tým SKY už našel sponzora a není z Kolumbie

Dlouho očekávaná informace je tady. Cyklistický profesionální Team SKY s obrovským ročním rozpočtem, bude mít nového sponzora. Sportovní ředitel SKY Matteo Tosatto řekl, že Team Sky bude zřejmě mít brzy dohodu s novým hlavním sponzorem a před před květnovým Giro d’Italia ho oznámí.

V rozhovoru se španělským webem marca.com bývalý špičkový italský cyklista, který se stal sportovním ředitelem SKY roku 2017, řekl, že se původně domníval, že důležitá informace o budoucnosti týmu by mohla být ohlášena před Tour de France 2019, ale teď to bude dřív.

“Před Giro bychom měli mít dohodu (s novým sponzorem), který zajistí jistotu týmu a pravděpodobně to před Girem také oznámíme. Bude to sponzor evropský, domácí,” dodal 44letý Ital Tosatto. Potvrdil zároveň, že tedy hlavní sponzor nepřijde z Kolumbie, jak naznačovaly nedávné informace. “Je pravda, že to byla možná cesta, ale nestalo se to. Přestože Kolumbie má několik skvělých jezdců a velkou vášeň pro cyklistiku, nebyli jsme schopni dosáhnout dohody.” Z Tosattových slov naopak vyplynulo, že nový podporovatel by mohl být italský.

Začátkem února se předpokládalo, že hlavním sponzorem SKY pro další roky by se mohlo stát konsorcium z Kolumbie, vedené státem řízenou ropnou a plynárenskou společností Ecopetrol. Vedoucí týmu Team SKY Dave Brailsford se dokonce setkal s kolumbijským prezidentem Duquem a ministrem sportu. “Kolumbijská cyklistika má obrovský potenciál – každý to ví – ale to, o čem jsme mluvili s vládou, byla soukromá záležitost,” řekl tehdy Brailsford. “Nicméně nepochybuji o tom, že kolumbijská cyklistika bude nadále růst. Kolumbie má skutečně možnost stát se jedním z předních světových cyklo-velmocí.”

(Visited 6 867 times, 1 visits today)