Velký maraton akcí ve Stubaitalu

Velký maraton akcí ve Stubaitalu

Foto: Getty Images

V tyrolském Stubaitalu vás čeká zimní sezona plná skvělých eventů od prosince do března. Kromě jedinečné nabídky zimních sportů v lyžařských střediscích Stubaiský ledovec, Schlick 2000, Elferbahnen a Serlesbahnen se i v této sezoně můžete opět těšit na úžasné akce v celém údolí. Pro malé i velké, pro rodiny nebo partu přátel – z nabídky akcí v rakouském Stubaitalu, která zahrnuje vše od nočních zimních túr, přes noční lyžařské show, Freeride Festival na ledovci až po kulinářské zážitky v rámci Ski & BBQ v areálu Schlick 2000, si vybere úplně každý.

Nezapomenutelné turistické zážitky s nočními pěšími túrami – v novém roce přinesou rozmanitou zábavu Winterwandernächte v Natur Aktiv Parku Klaus Äuele v Neustiftu – jedná se o oblíbenou sérii čtyř akcí, které se konají mezi 10. lednem a 14. únorem 2023. O těchto čtyřech večerech skýtá decentně osvětlená zimní krajina návštěvníkům jedinečný přírodní zážitek spojený s uměním, gastronomií a nabídkou skvělé zábavy.

Show

Čeká na vás řada atrakcí, které byste si rozhodně neměli nechat ujít: Ať už zvolíte jízdu na saních se psím spřežením, jízdu kočárem taženým koňmi, metanou, bruslení, nebo pozorování řezbářů při práci na ledových sochách, nuda vám zaručeně nehrozí. Pravé tyrolské speciality můžete ochutnat u stánků v areálu Natur Aktiv Parku, kam se snadno a pohodlně dostanete bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravou, kterou můžete využít i v opačném směru.

Kromě Winterwandernächte v Neustiftu se mohou milovníci noční pěší turistiky účastnit v úterý 21. února 2023 akce Serles Winterwandernacht v Miedersu. Kabinovou lanovkou Serlesbahn vyjedete do horských výšin až ke stezkám kolem jezera Serlessee osvětleným LED světly, kde na vás čekají túry s pochodněmi a další nezapomenutelné zážitky, jako je noční sáňkování nebo walking acts nejrůznějších umělců. O váš spokojený žaludek se postará horská restaurace Koppeneck a horská chata Ochsenhütte, kde lze posedět až do 22:30 hodin. Následně můžete využít bezplatnou kyvadlovou dopravu z Schönbergu do Volderau. Ohnivá a pestrá Night of Colours naproti Miedersu, v lyžařském středisku Schlick 2000 ve Fulpmesu, bude hrát všemi barvami při noční lyžařské show.

Show začíná ve 20:30 hodin, ale už od 19:30 se o dobrou náladu postará DJ Fabian Strickner. Na všechny fanoušky sáňkování navíc čeká od 19:30 do 22:00 na osvětlené sjezdovce do údolí v areálu Schlick 2000 večer plný akční zábavy.

První Freeride Festival na Stubaiském ledovci

Milovníci hlubokého sněhu by si neměli nechat ujít historicky první Freeride Festival 11. a 12. února 2023 na Stubaiském ledovci. Padesát značek, které na freeridové scéně něco znamenají, představí zájemcům své novinky v oblasti vybavení.

Kromě zbrusu nových produktů se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program včetně workshopů, kurzů, společných túr a bezpečnostních tréninků. Na akci dorazí také freeridoví profíci, jako je Sandra Lahnsteiner nebo Roman Rohrmoser, a podělí se o tipy týkající se chování mimo sjezdovku.

Ski & BBQ: event se zárukou chuťové exploze

V neděli 12. března 2023 se můžete v lyžařském areálu Schlick 2000 nechat okouzlit kulinářským uměním. Akce Ski & BBQ nabízí formát, který byl doposud k vidění jen výjimečně. Několikanásobný mistr Německa a mistr světa v grilování z roku 2013, Michael Hoffmann, se spolu se svým týmem z GutGlut e.V. v panoramatické restauraci Kreuzjoch postará o jedinečný gastronomický zážitek. V mezičase mohou návštěvníci brázdit sjezdovky nebo si na terase za zvuků živé hudby vychutnávat sluneční paprsky a regionální pochoutky.

Informace o všech akcích ve Stubaitalu na www.stubai.at/cs/akce/.

Autor: Petra Vorelová

(Visited 55 times, 1 visits today)