Vimperk: běžkařské trasy, potápění otužilců i silvestrovská jízda vlakem

Vimperk: běžkařské trasy, potápění otužilců i silvestrovská jízda vlakem

Zdroj: www.sport-vimperk.cz

Jihočeské město pod Boubínem je výchozím bodem pro veškeré sportovní aktivity na Šumavě včetně klasického lyžování. Do běžeckých stop zde vstoupíte téměř v centru a ve svištivém skluzu dojedete až do centrální části Šumavy.

Necelých pět minut ze středu Vimperka vám potrvá cesta autem do sportovního areálu Vodník. Slouží jako tréninkové místo místního Ski klubu Šumava a zároveň je otevřené pro veřejnost. Na několika krátkých okruzích sportovního (od pár set metrů až po dva kilometry) si dáte pár koleček na zahřátí nebo vypilujete bruslení a klasiku.

Poté vyrazíte směrem na Šindlov, na dvanácti kilometrovou trasu, která vás dovede do bývalé dřevařské osady založené v osmnáctém století. Dnes z obce zůstaly jen osamělé tři domy, nicméně malebná kaplička je nově opravena. Od svatostánku vystoupáte přes Světlou Horu, kde pramení Volyňka, na Kubovu Huť. Z vesnice ležící v horském sedle se vrátíte zpět do Vimperka nebo budete pokračovat přes Nové Hutě na Zadov, Zlatou Studnu, Horskou Kvildu až na Poledník.

Pokud vás síly neopustí, jeďte dál po rozlehlých horských loukách do Borových Lad. Odtud je to už kousek na Knížecí Pláně. Tamější hájenka vypadá pod čepicí jiskřivého sněhu pohádkově a nabídne vám prostor na občerstvení a odpočinek.

Zábava pro otrlé

Zimní Vimperk přináší vyžití také těm, jež bílé stopě neholdují. Vyznáváte-li heslo „ve zdravém těle, zdravý duch“, přijďte na Štěpána (26. prosince) na tradiční potápění otužilců v rybníce Vodník.

Pokud se rozhodnete smočit ve studené vodě, vezměte si sebou žabky a župan, převlékárna se zázemím bude zajištěna v restauraci. Pro všechny bude po vynoření připraven teplý grog. Organizátoři slibují, že otužování bude krátké, avšak party dlouhá. Start začíná přesně v 13.33 hodin.

S oslem ve vagóně

Jestliže na Šumavě strávíte konec roku, vypravte se z Vimperka na veselé Silvestrovské jízdy zvláštních vlaků. Míří do nejvýše položené zastávky (devět set devadesát pět metrů) v České republice na Kubově Huti. Akci pořádá Stifterův pošumavský železniční spolek.

Letošnímu jubilejnímu dvacátému ročníku bude vládnout téma „zoologická zahrada aneb zvěřinec ve vlaku“. Na zastávce i ve vagonech se rozjede veselí, recese a kulturní program. Z Kubovy Huti si pak můžete hodit batoh na záda a oslavit Silvestra výšlapem na Boubín.

Od pátku 29.11. budete moci začít ochutnávat náš vynikající Vánoční medový speciál 15%. Také Vám nabídneme i naše…

Zveřejnil(a) Šumavský pivovar Vimperk dne Čtvrtek 21. listopadu 2019

Čepované s borůvkami

Na šťastný nový rok si připijte v Šumavském pivovaru ve Vimperku. Sládci tu svoji první várku uvařili před devíti lety a postupně uvedli na trh dvacet druhů piv. Mezi jejich speciality patří pivo vařené ze sedmi druhů užívaných ječných sladů, speciál 13° nebo pivo uleželé na čerstvých šumavských borůvkách.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 202 times, 1 visits today)