Trojice smart gadgets pro novou lyžařskou sezonu

Trojice smart gadgets pro novou lyžařskou sezonu

Chytré hodinky jako stvořené k provozování outdoorových aktivit, akční kamera či aplikace pro zdokonalení lyžařské techniky tvoří trio vychytávek, které lze směle doporučit všem vyznavačům zimních radovánek.

Trenér v botě

Pro všechny lyžaře, jež stále balancují na hraně mezi dobrou a skvělou technikou, nabízí londýnská společnost Carv řešení v digitální podobě. Aplikace pro zdokonalení lyžařské techniky funguje prostřednictvím vložek, respektive jejích 48 tlakových senzorů přímo v lyžařské botě. Identifikuje například, pokud vyvíjíte nerovnoměrný tlak při zatáčení doprava. Díky Bluetooth konektivitě analýzu celých 35 údajů vyšle přímo do sluchátek pomocí hardware trackeru upevněného na lyžácích.

Smart trenér sice nenahradí reálného instruktora, ale poskytuje okamžitý zvukový feedback při jízdě, jenž lyžaři dovoluje zlepšovat se v jeho tempu. Prototyp v roce 2016 zabodoval na veřejné platformě pro financování Kickstarteru a jeho plnohodnotná verze přijde na trh letos v prosinci s cenovkou kolem 8500 korun.

Svědek dobrodružství

Akční kamery jsou oblíbenou výbavou lyžařů, tak proč si na novou sezónu nepořídit rovnou nejaktuálnější kousek. Novinka GoPro Hero8 Black je odolná a vodotěsná, nepotřebuje tedy speciální obal. Samozřejmostí je ovládání přes mobilní aplikaci nebo hlasem a nechybí spousta špičkových funkcí, jako TimeWarp 2.0, nebo softwarové čočky.

GoPro / 11 499 Kč

Elegantní outdoorista

Garmin je tradičním výrobcem outdoorových chytrých hodinek pro téměř každý sport. Pro nejnáročnější zákazníky nabízí také speciální modelovou řadu MARQ, do níž teď přibyla novinka s označením Commander. Vyniká elegantním a prémiovým designem v nenápadné „stealth“ černé barvě, má vestavěné topografické mapy a speciální navigační funkce.

Hodinkám nechybí ani sledování srdečního tepu a měření nasycení krve kyslíkem a mnoho dalších funkcí.

Garmin / 44 900 Kč

(Visited 315 times, 1 visits today)