Vyšlo lednové číslo Premium SKI. Provází nejen lyžováním ve Francii

Vyšlo lednové číslo Premium SKI. Provází nejen lyžováním ve Francii

V novém čísle časopisu Premium SKI se věnujeme lyžování ve Francii. Nejen proto, že Val Thorens znovu vyhrálo cenu World Ski Awards pro nejlepší zimní centrum světa (na stránkách magazínu vysvětlujeme proč). I když je Francie proklatě daleko, každý pořádný lyžař by si tam měl občas zalyžovat a zažít úžasnou dimenzi a kvalitu sjezdování.

Objednejte si předplatné našeho časopisu…

Naše spolupracovnice, která ve Francii dlouhodobě žije a je nadšenou lyžařkou, vybrala skvělá místa. Kolébku francouzského lyžování Megeve a pak velmi zajímavou oblast Jižních Alp, kam se dá od moře dojet za hodinu a půl autem. Budete s ní nejen lyžovat, ale i užívat si. Přináší totiž tipy na krásné hotely i restaurace, kde vás budou hýčkat.

Dalším bonbónkem je reportáž z přeletu horkovzdušným balonem přes Dolomity. Jeden den jsme kacířsky zahodili lyže a přeletěli asi 90 km z jihotyrolského Toblachu přes Drei Zinnen, kolem Cortiny, Marmolady, Civetty až do Belluna. V dálce jsme viděli i sjezdovky oblíbené Sella Rondy. Chvíli jsme letěli ve 4000 metrech rychlostí 90 km/hod, na okamžik zmizeli v mracích až nakonec bezpečně přistáli kousek od řeky Piavy, kam před 101 lety došli naši vojáci na konci první světové války.

Vezmeme vás i do několika zajímavých prémiových alpských hotelů. Asi nejvíce nás zaujal rodinný hotel v jihotyrolském Innichenu, který vytápějí a zásobují energií z vlastní důmyslné elekrárničky na dřevoplyn. Nadchla nás ovšem celá tamní oblast – úroveň života, pracovitost, nápaditost, smysl pro krásno a kulturu, pro ochranu životního prostředí. A samozřejmě i lyžování. Zkuste někdy středisko Drei Zinnen na hranicích s Rakouskem.

Rozhovor s vítězem Hahnenkammu

Ze zajímavých osobností přinášíme rozhovor se šéfem turistické centrály švýcarské Crans-Montany, střediska, které před časem koupil český miliardář Radovan Vítek a kde se to neobešlo bez přetahování s místními radnicemi. Snad se už spory zmírňují a středisko bude vzkvétat hlavně ku prospěchu lyžařů.

Z dalších rozhovorů jsme zpovídali i velké sjezdaře nedávné minulosti, vítěze Kitzbühelu Fritze Strobla a Italku Manuelu Mölggovou. Také skvělého ruského „laufaře“ v českých službách Ilju Černousova nebo extrémního lyžaře a horolezce Zdeňka Háka.

Zařadili jsme i dvě úžasné fotostory – jednu z šíleného obřího slalomu na prudké stěně švýcarské čtyřtisícovky a druhou z lyžování šikovné party německé outdoorové firmy v Japonsku. Tu jsme vybrali záměrně. Na japonském příkladu dobře uvidíte, jak je všechno relativní – i sněžení.

(Visited 373 times, 1 visits today)