Inline maraton v Ostravě vyhráli Katarina Rumpusová a Felix Rijhnen

Inline maraton v Ostravě vyhráli Katarina Rumpusová a Felix Rijhnen

World Inline Poruba

Ve čtvrtém závodě letošního seriálu World Inline Cup 2019 na inlinech v Ostravě, dominovali aktuální mistr světa Felix Rijhnen a počtvrté v řadě fenomenální Kathrina Rumpusová, oba z Německa. Tropický víkend v Ostravě tak byl svědkem strhujícího závodu World Inline Cup na hlavní trati na 33,5 km.

V Ostravě se při WIC, který byl také součástí závodů Českého poháru, nakonec představili závodníci z celkem 18 zemí světa. Dobrých výkonů ale dosahovali i závodníci na ostatních inline tratích a závodech, jakými byly například dětské závody na 1 a 3 km anebo závody OPEN 10. Závodnímu dni předcházela tradiční páteční večerní jízda Ostrava na kolečkách.

Podobně jako v loňském roce i letos závodníky v celém sobotním dni provázelo velmi tropické počasí s teplotami přes 30 °C. Na profilově náročné ostravské trati to tedy závodníci neměli vůbec jednoduché a 11 více jak tří kilometrových okruhů s nepříjemným stoupáním pořádně prověřilo nejen fyzickou ale i psychickou odolnost. Ostravský závod se letos pyšnil vysokou sportovní kvalitou, na startu stálo několik mistrů světa z různých inline tratí. Favorité nakonec nezklamali, a především v mužském závodě předvedli opravdu strhující podívanou.

Na startu letošního WICu stáli kromě Katharina Rumpusové a Felixe Rijhnena také předloňský vítěz Alexander Bastidas z Venezuely, čeští reprezentanti Michal Prokop, Tomáš Bohumský a Andrea Lokvencová, Rakušané Christian Kromoser a Jakob Ulreich, Španělé Patxi Peula a Rafael Heredia Barba a další závodníci z Itálie, Columbie, Maďarska, Ukrajiny, Polska…

Závod mužů pod jednoznačným diktátem mistra světa

Hned po startu v prvních dvou kolech Rijhnen několikrát velmi dynamickými nástupy otestoval zbytek startovního pole, které se začalo dělit a v čela se vytvořila zhruba 15 členná skupinka závodníků. Ta se postupně v dalších kolech po dalších opakovaných nástupech začala dělit, až v čele zůstali již jen čtyři závodníci Felix Rijhnen, Patxi Peula, Alexander Bastidas a Jacob Ulreich. V okamžiku, kdy se utrhli všem ostatním jezdili každý z okruhů průměrnou rychlostí přes 40 km/h.

Ve druhé skupině pracoval několik kol na čele Michal Prokop, který se snažil odtržené závodníky ještě marně dotáhnout zpátky na čelo. Nicméně tempo vedoucí čtveřice bylo v tu chvíli příliš vysoké a náskok se průběžně zvyšoval. Mistr světa Rijhnen během celé první poloviny závodu dál zkoušel několik nástupů a to především pokaždé po sjezdu na protilehlé rovince před cílem. Až z vedoucí čtveřice odpadl Rakušan Jakob Ulreich, který si pak sólo jízdou dojel pro 4. místo. Felix následně při dalším ze svých nástupů odpojil i dva zbývající závodníky Alexandra Bastidase a Patxi Peulu a dojel si pro vítězství. Ve spurtu o druhé místo porazil nakonec Španěl Peula Venezuelana Bastidase.

“Závod WIC v Ostravě se mi moc libí. Je to jeden z mých nejoblíbenějších. Trať, prostředí, atmosféra, diváci … prostě všechno mi dneska sedlo. Několikrát jsem zkusil během závodu nastoupit, abych zjistil, jak na tom soupeři jsou. Bylo to velmi náročné, protože bylo velké horko, ale za vítězství jsem moc rád. Děkuji moc ostravským divákům za velkou podporu,” řekl v cíli Rijhnen.

Muži
1. Felix Rijhnen (GER) 0:50:42,37
2. Patxi Peola (ESP) 0:52:37,67
3. Alexander Bastidas (VEN) 0:52:38,97

Ženy
1. Katharina Rumpusová (GER) 1:02:55,45
2. Herrera Quintanová (COL) 1:02:55,56
3. Carlota Camarinová (ITA) 1:02:55,75

(Visited 138 times, 1 visits today)