Zajímavosti ze světa závodního lyžování - 2. část

Zajímavosti ze světa závodního lyžování - 2. část

Je již zaběhlou tradicí, že lyžařské Světové poháry mají na konci sezony svá finálová vyvrcholení. Sjezdaři a sjezdařky si takové dostaveníčko dají během letošní zimy v březnu v proslulém italském středisku Cortina d’Ampezzo a ve stejný čas zakončí svou sezonu běžci na lyžích v kanadském Canmore.

Na dotyk u zdroje

Na začátku října se oficiálně spustila unikátní aplikace pro závody Světového poháru Cortina 2020, kterou představila společnost Fondazione Cortina 2021 ve spolupráci s IQUII, oficiálním digitálním dodavatelem FIS Alpine World Ski Championships 2021. V již zmiňované Cortině d’Ampezzo se prestižní závod, při němž se svahy prožene lyžařská elita, odehraje od 18. do 22. března.

Cortina d’Ampezzo bude místem olympijských soutěží v alpském lyžování na ZOH 2026.

Motivací pro vývoj aplikace bylo poskytnout bohatší škálu zážitků z události sezony širokému publiku fanoušků, kterých se letos očekává na 28 tisíc. Díky aplikaci budou mít možnost být v kontaktu s ambasadory Cortina 2021, Sofiou Goggiou a Kristianem Ghedinou. Aplikace, funkční jak pro systémy Android, tak iOS, poskytne nejčerstvější informace včetně nejkvalitnějších fotografií a videí a nabídne exkluzivní obsah a speciální funkce včetně herního prostředí. Potenciál jedinečného komunikačního nástroje budou v průběhu sezony jeho autoři ještě rozšiřovat.

Nejmladší triumfovala v Söldenu

Start závodní sezony, závod v obřím slalomu, opanovala teprve sedmnáctiletá Alice Robinsonová, která se tak stala historicky nejmladší vítěznou lyžařkou v rakouském Söldenu. Novozélandská závodnice na Světovém poháru v alpském lyžování v sobotu 26. října doložila svůj vřelý vztah k ledovým tratím.

Mezi bránami na zlověstně prudké sjezdovce ledovce Rettenbach v prvním kole zajela druhý nejrychlejší čas a ve 2. kole stáhla svým bleskovým sjezdem náskok úřadující lyžařské hvězdy Američanky Mikaely Shiffrinové.

Benjamínek poprvé mezi seniory

Perspektivní mladá běžkařka Barbora Havlíčková korunovala letní přípravu umístěním na mistrovství juniorů Evropy v běhu do vrchu a na atletickém šampionátu juniorů v Olomouci. Do zimní sezony rodilá Šumavanka vstupuje s důrazem na juniorské mistrovství světa v Oberwiesenthalu, které se letos koná o měsíc později, než je zvykem, až začátkem března.

Devatenáctiletá naděje běžeckého lyžování nicméně předtím plánuje vůbec poprvé odstartovat již v seniorské kategorii na prestižním tuzemském Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Debut na domácí půdě, který je pro Havlíčkovou po loňské komplikované sezoně splněným snem, proběhne 18. a 19. ledna.

(Visited 106 times, 1 visits today)