Novinky z lyžařských destinací po celém světě

Novinky z lyžařských destinací po celém světě

Ledové spojení

Pro letošní sezonu nabídne lanovka 3K K-onnection nový exkluzivní ski-in/ski-out přístup z centra města Kaprun přímo do nejvyššího bodu Salcburku. Na ledovec Kitzsteinhorn s garantovanou sněhovou pokrývkou v nadmořské výšce 3029 metrů míří celkový počet 32 kabin. Lanovka 3K K-onnection funguje jako jediná v oblasti Salcburku na unikátním 3-S systému, vyznačujícím se výbornou stabilitou ve větru. Každá vysoce komfortní kabina s panoramatickými výhledy pojme 32 osob, jež teleportuje přes lyžařský areál Maiskogel úbočím do mezistanice Langwied v bezmála dvou tisících metrech za pouhých devět minut.

Na první jízdu se gondola slavnostně vydala 30. listopadu, čímž odstartovala novou éru lyžařské oblasti Zell am See-Kaprun, která je nyní již téměř kompletně propojená lanovkami. Přímo z centra města tak vede celkem šest gondol, jež představují nejdelší nepřerušenou lanovkovou osu ve východních Alpách a pokrývají vůbec nejvyšší převýšení, a to 2261 metrů.

Vánoce po francouzsku

Ten nejkouzelnější vánoční, ale i jinak slavnostní čas si vybral pro vstup na scénu nováček francouzského střediska v Savojských Alpách. V prosinci ve Val d’Isère přivítá první hosty nový pětihvězdičkový hotel Mademoiselle, jenž patří do velmi dobře situovaného portfolia skupiny Airelles po bok Les Airelles v Courchevelu nebo La Bastide v Gordes. Hotel se díky unikátnímu umístění v nadmořské výšce 1850 metrů v samém srdci Val d’Isère přímo na prahu všech svahů stane jediným luxusním hotelem se ski in/ski out přístupem v oblasti.

Design hotelu má evokovat moderní reinterpretaci středověkého hradu, o což se minimálně stran servisu bude starat osobní komorník, jenž bude k dispozici ke každé z devíti moderních suit a pěti privátních penthousů.  Nezbytnou součástí hotelu bude i největší SPA ve Val d’Isere se 1200 metry čtverečními, o jehož koncept se postarala prestižní francouzská značka Guerlain.

Z oblaků na svahy

Od svahů s dokonalou nadýchanou sněhovou pokrývkou vás nemusí dělit hodiny strávené nepohodlnými transporty autem. Nejlepší způsob, jak se dopravit ke zdroji prašanu dle individuálního vkusu, nabízí trojice leteckých společností, které vypravují privátní charterové lety, při nichž si na palubě komorních tryskáčů klienti vychutnají kromě delikátní fine dining večeře a spánku na pohodlné posteli i top servis zahrnující obsluhu v bílých rukavicích.

Exkluzivní služby přitom nekončí na palubě letadla, ale počítají se do nich transporty limuzínami mezi letištěm a resorty. Lyžaře, jež neomezuje jejich sněhový vkus na tradiční destinace, přepraví flotila 4000 letounů společnosti Paramount Business Jets kamkoli od Nového Zélandu přes Courchevel až k Beaver Creeku.

Coloradská firma Telluride Flights se pak specializuje přirozeně na svůj domovský region lyžařského střediska. Britská společnost Air Charter Service pak vytváří balíčky na míru, kde můžete objevovat vzdálená místa pro heliskiing, jako třeba islandský Trolí jazyk nebo italské údolí Valgrisenche, v rámci lístku je k dispozici nejen privátní tryskáč, helikoptéra, ale i personál v čele s chefem a apres ski potěšeními.

Spektakulární sjezdy

Rakouský Ischgl letos znovu poctí místní lyžařská škola svou Demoshow, a to 26. prosince. Od deváté večerní rozsvítí na hodinu potemnělé svahy profesionální instruktoři, kteří při exhibici předvedou působivý sjezd zaměřený na techniku, ale i triky na lyžích, přičemž nebudou chybět působivé fluorescenční prvky včetně „svítících“ hůlek. Kulminací volně přístupného programu s hudebním doprovodem bude ohňostroj a lasershow.

Pokud je pro vás prosincový termín passé, show se nabízí i v jednom z dalších devíti termínů do konce sezony, z nichž poslední je plánován na 14. dubna.

Španělský manšestr

Ani jižní Evropa nezaostává za lyžařskými velmocemi. Španělské středisko Baqueira Beret v Pyrenejích pro letošní sezonu přichystalo řadu novinek včetně rozšíření lyžařských tras nebo oživení místní gastronomie. Díky posledně zmíněnému nelze pyrenejské středisko započítat do řady běžných, o své místo na výsluní se zasloužilo počtem restaurací s vynikající španělskou kuchyní a kaváren, jichž najdete přímo na svazích pětadvacet. Baqueira Beret tak potěší renovacemi zavedených podniků, které zahrnují i rozšíření oblíbené Moët Lounge nebo třetí křídlo hotelu Montarto.

Resort posílil své sněhové zbraně o další padesátku děl, aby zajistil sníh v oblasti Bonaigua, a otevřel nejnovější svah Eth Coret, celkem tak španělské středisko nabídne solidních 167 kilometrů tras.

Základna pro rodiny

Savojské Alpy budou s posledním měsícem v roce bohatší o nový butikový pětihvězdičkový hotel Le Coucou, jenž patří do portfolia hotelů rodinného impéria Pariente. Nový hotel ve francouzském Méribel má disponovat na lokalitu jedinečným ski in/ski out přístupem a 55 pokoji a suitami, nejnáročnějším klientům s touhou po extra soukromí bude určena dvojice chaletů. Na designu hotelu se podílel interiérový designér Pierre Yovanovitch, není zde nouze o syté odstíny terakoty, smetany a teplé tóny dřeva.

Kulinářské požitky nabídne duo restaurací, o odpočinek pro zmožené svaly i mysl se postará SPA, kadeřník, bazény, hammam a samozřejmostí bude i sauna. V Le Coucou je vše připraveno také pro rodiny s dětmi, hotel je vybaven dvojím zázemím pro nejmenší ve dvou dětských klubech.

(Visited 122 times, 1 visits today)