Život s bolestí a v bolesti Tigera doslova drtil

Život s bolestí a v bolesti Tigera doslova drtil

S velkým očekáváním i napětím sledovali golfoví příznivci návrat krále, tedy Tigera Woodse, na golfovou scénu. Bývalý první hráč světa a vítěz čtrnácti majorů už stihl odehrát sedm turnajů a zdá se, že jeho dlouhodobé problémy se zraněnými zády, kvůli nimž musel podstoupit čtyři operace a mimo hru byl téměř dva roky, jsou minulostí.

Woods při svém návratu opět ukázal, jak velkým hráčem je. Ze sedmi startů sice jednou neprošel cutem, ale dvakrát útočil na vítězství a byť nakonec skončil dvakrát druhý, opět ukázalo mnohé ze své golfové geniality. Jeho návrat je pozoruhodný. Natolik, že by bylo docela snadné zapomenout na to, s jakými problémy se potýkal.

Možná už jen málokdo si uvědomuje, jak byl jeho stav vážný. Byly totiž okamžiky, kdy bez pomoci nebyl schopen ani vstát z postele.

„To nejhorší období trvalo asi tak čtyři až šest měsíců, kdy jsem musel i z postele vstávat s cizí pomocí. Sám jsem toho nebyl schopen,“ přiznal v nezvykle otevřené zpovědi s Marty Smithem z ESPN, v níž 42letý Američan popisoval jedny z nejčernějších okamžiků svého života – žití s permanentní bolestí, která ho omezovala natolik, že často nemohl ani chodit, nebo dokonce se zvednout ze židle, či postele.

„Bylo i několik dní, kdy jsem bez pomoci nebyl schopen pohybu, nebo jsem se nemohl ani postavit. Každý krok hrozilo, že upadnu, jindy jsem prostě musel zůstat v posteli,“ přiznal Woods.

Break over. Time to get back to work at Wells Fargo Championship and THE PLAYERS Championship. See you out there.

Zveřejnil(a) Tiger Woods dne 26. duben 2018

Úleva a radost z návratu

„Návrat ke golfu a znovu hrát, to jsem tehdy ve svých myšlenkách neměl ani v nejmenším. Tím zásadním a jediným, na co jsem myslel, bylo, zda ještě někdy budu žít bez bolesti. Jestli někdy budu aspoň normálně žít. Přesně to mi řídilo život,“ prozradil vítěz 70 turnajů PGA Tour.

Roky pochybností a bolesti vystřídala úleva a radost z návratu. I za maličkosti. Jako třeba vyzkoušet si golf se svým synem, nebo jen tak s přáteli. „To beru jako svoje obrovské vítězství. To, že jsem zase schopen si jít zahrát se svými kamarády. To mi moc chybělo,“ konstatoval.

„Bylo to těžké období. Nemohl jsem vzít svého syna a zahrát si s ním, protože jsem nebyl schopen udělat švih. Dokonce jsem nemohl ani jet na vozíku. Nemohl jsem chodit ani hrát. Často mi kamarádi volali: hele, pojď si s námi zahrát rychlou devítku… Jo, teď už můžu, ale čtyři předchozí roky to nešlo,“ popsal „bolestivé“ období své kariéry a i života.

„Hra, která je součástí mého života od raného dětství, mi zůstávala zapovězena. Nemohl jsem nic dělat. Bylo to frustrující. Bolelo to. Ale konečně jsem zase na druhé straně,“ prohlásil s úlevou Woods.