150. ročník The Open se bude hrát v "domově golfu"

150. ročník The Open se bude hrát v "domově golfu"

Zdroj: www.standrews.com

Jiné rozhodnutí snad ani přijít nemohlo: jubilejní 150. vydání turnaje The Open Championship, nejstaršího majoru na světě, se odehraje v roce 2021 v „domově golfu“, tedy ve skotském St Andrews na proslulém Old Course.

Na Old Course v St Andrews se poprvé hrálo The Open už v roce 1873 a bylo to zároveň první hřiště mimo předchozí dějiště turnaje, kterým byl Prestwick Golf Club. A nejstarší ze čtyřlístku majorů se v roce 2021 bude na Old Course hrát už potřicáté.

Naposledy tohle vyhlášené hřiště hostilo nejlepší světové hráče v roce 2015 a proslulý Claret Jug tehdy vybojoval Zach Johnson, který o svém vítězství rozhodl až ve tříčlenném play-off proti Marcu Leishmanovi a Louisi Oosthuizenovi.

„The Open zaujímá velmi speciální místo v srdci golfu a sportovních fanoušků po celém světě. Má výjimečnou historii a také zvláštní spojení právě s Old Course v St Andrews. Proto s radostí oznamujeme, že se 150. The Open Championship vrací v roce 2021 do domova golfu,“ okomentoval rozhodnutí výkonný ředitel R&A Martin Slumbers.

Zdroj: www.standrews.com

„Je to skvělá zpráva, že se The Open vrací opět do St Andrews. Hrál jsem tam Open třikrát a je to naprosto výjimečné hřiště. Hrál jsem na Old Course mnohem častěji, než na jakémkoliv jiném hřišti, kde se kdy hrál major. Včetně turnaje Dunhill Links Champinship, který jsem dvakrát vyhrál. To hřiště mi prostě sedí,“ prohlásil Ir Padraig Harrington, dvojnásobný vítěz The Open z let 2007 a 2008, které se ale tehdy uskutečnily v Royal Birkdale a v Carnoustie.

O pořadatelství se dělí v nepravidelných intervalech momentálně desítka hřišť na britských ostrovech. Před rokem triumfoval Jordan Spieth v Royal Birkdale, letos se hraje v Carnoustie, v roce 2019 následuje Royal Portrsuh a o rok později bude dějištěm The Open Royal St. George’s.

(Visited 3 times, 1 visits today)