3 Zinnen Dolomity: tajný jihotyrolský tip

3 Zinnen Dolomity: tajný jihotyrolský tip

3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

Kolem přírodního parku 3 Zinnen, nejvýznamnější památky světového dědictví UNESCO v samém srdci Dolomitů v Jižním Tyrolsku v severní Itálii, a Přírodního parku Fanes-Sennes-Prags leží rekreační oblast 3 Zinnen Dolomity s pěti městečky: Sexten / Sesto, Innichen / San Candido, Toblach / Dobbiaco, Niederdorf / Villabassa, Prags / Braies. Skvělé místo pro lyžování, zimní turistiku, výlety na sněžnicích nebo běh na lyžích nabízí i nezapomenutelné výhledy na mohutné vrcholky Dolomit.

Lyžařská zóna 3 Zinnen Dolomity má 110 kilometrů perfektně uprave- ných sjezdovek (13 km černých, 53 km červených a 44 modrých) a 31 moderních lanovek. K dispozici je pět propojených lyžařských míst: Helm / Monte Elmo, Stiergarten, Rotwand / Croda Rossa, Kreuzbergpass / Passo Monte Croce, Col d´la Tenda. A samozřejmě je to i součást největší lyžařské oblasti Dolomiti Superski, která umožňuje na jeden skipas lyžovat ve 12 střediscích s 1200 km sjezdovek v srdci Dolomit.

Výzvou pro zdatnější lyžaře je Giro delle Cime – 34 km dlouhý celodenní okruh pěti propojených lyžařských hor Helm, Stiergarten, Rotwand, Kreuzbergpass a Col d´la Tenda. Sjezdaři na něm překonají 5 600 výškových metrů, zažijí nejen nádherné výhledy, ale pokud budou chtít i mnoho kulinářských zážitků. Každý sportovec by si k tomu měl vyzkoušet také černou sjezdovku „Holzriese“ se 72% sklonem, která je jednou z nejstrmějších v celých Alpách.

Oblast nabízí i skvělé možnosti lyžování pro rodiny s dětmi. Family Adventure Mountain Haunold / Monte Baranci se nachází kousek od centra Innichenu, odkud čtyřsedačková lanovka odveze lyžaře přímo doprostřed ráje pro rodiny s dětmi ve výšce 1 500 metrů. Je tu pět vleků, 23 km sjezdovek, čtyři lyžařské chaty a osvětlená sjezdovka. Dalším příjemným rodinným střediskem je nedaleký Rotwand. Symbolem tohoto zábavného místa jsou nejen obří sněhuláci, ale také jediné stádo sobů v Itálii.

Návštěvníka oblasti pobaví také různé sáňkařské dráhy, zimní turistické stezky a skvělý relax a zábavu najde ve vodním parku Acquafun v Innichenu. Příjemná a jednoduchá je tu i přeprava. V údolí slouží lyžařům Ski Pustertal Express, moderní a pohodlný vlak, který je z centra 3 Zinnen Dolomity doveze na Kronplatz/Plan de Corones za 35 minut.

www.dreizinnen.com/lyzovani

3 Zinnen Dolomites/Manuel Kottersteger

 

(Visited 219 times, 1 visits today)