Švýcarské Lenzerheide potěší vyznavače alpského, klasického lyžování i biatlonu

Švýcarské Lenzerheide potěší vyznavače alpského, klasického lyžování i biatlonu

Zdroj: Lenzerheide Marketing und Support AG

Horskou vesnici v německém kantonu Graubünden obklopují husté lesy, zamrzlá jezera a mohutné hory. Zimní sporty si užijete přímo uprostřed přírody, v třpytivě zasněžené krajině.

Středisko Arosa – Lenzerheide nacházející se osmnáct kilometrů od Churu patří mezi pět největších lyžařských arén Švýcarska. O jeho kvalitách svědčí i fakt, že se zde často konají závody Světového poháru v alpském lyžování.

 

Lyžařské terény v samotném Lenzerheide vystačí zdatnějším lyžařům na tři až čtyři dny, se sousední, přímo propojenou Arosou klidně na celý týden. Prašanový ráj totiž nabízí dvě stě dvacet pět kilometrů upravených sjezdovek (sto deset kilometrů modrých, osmdesát sedm kilometrů červených a dvacet osm kilometrů černých), na nichž leží sněhová pokrývka od prosince do dubna.

Ve výšce 1229–2865 metrů nad mořem vám více než čtyřicet moderních lanovek umožní okamžitý přejezd z jedné strany údolí na druhou, kde si užijete širokou škálu sjezdovek. Od širokých svahů vyžadujících velké kristiánky (například hora Brüggerhorn) až po strmé kopce (absolvujte třeba náročný sjezd s fantastickým výhledem z vrcholu Weisshorn), jež plně otestují přilnavost vašich lyží.

Na sjezdovkách v Arose – Lenzerheide možná uvidíte v lyžařské výstroji Rogera Federera. Populární švýcarský tenista si v nedaleké Valbelle koupil pozemky a vystavěl na nich chatu, kam jezdí s rodinou odpočívat.

 S puškou na zádech

Pro běžkaře je v Lenzerheide každý den k dispozici padesát šest kilometrů čerstvě upravených stop pro klasický a bruslařský styl. Oblast od Lantsche/Lenzu po Parpan křižují jak lehké, rovinaté trasy, tak i vysoce technicky náročné terény. Ty jsou také spojené s první biatlonovou arénou ve Švýcarsku, která se nalézá ve Foppě v Lantsch/Lenzu. Areál tvoří čtyři zasněžené běžecké okruhy od pět seti metrů do čtyř kilometrů (včetně sto padesát metrů dlouhého trestného kola) a plně automatizovaná střelnice s třiceti stanovišti. Biatlonová aréna splňuje vysoké nároky a poskytuje ideální podmínky pro trénink profesionálních i aktivních rekreačních sportovců.

Zdroj: Lenzerheide Marketing und Support AG

Alpská kuchyně

V Lenzerheide také pamatují na milovníky dobrého jídla. Velkou pochvalu sklízí od odborníků i hostů Restaurant Scalottas Terroir. Díky několika chodům tak dokonale poznáte místní skvělé pokrmy, jež jsou připravené z lokálních surovin. Gastronomické speciality vám náležitě okomentuje výborná obsluha a doporučí sladkou tečku na závěr. K ní například náleží zmrzlina z černé borovice nebo dezert Arve, kde se snoubí chuť borůvek, hořce, alpské růže.

Hory za sklem

Máte-li rádi ubytování v nekonvenčním a minimalistickém stylu, zvolte Revier Mountain Lodge. Hotel ležící kousek od lanovky na Parpaner Rothorn nemá žádnou recepci. Ubytování si totiž zajistíte předem na internetu. Po příjezdu zadáte do počítače u vchodu číslo své rezervace a následně obdržíte kód k otevírání svého pokoje. Ten je celý obložen dřevem a dominuje mu „letiště“ s velkým panoramatickým oknem, ze kterého přímo hledíte na hory a jezero Heidsee.

Text: Pavla Apostolaki

 

 

(Visited 162 times, 1 visits today)