Americká hřiště, kde si sáhnete hluboko do peněženky

Americká hřiště, kde si sáhnete hluboko do peněženky

Zdroj: www.adventures-in-golf.com

Úroveň golfových hřišť se dá posuzovat různě. Kvalita, design, náročnost, … Jednou z kategorií je ale třeba i cena green fee. Jedním dechem je nutné dodat, že proto, abyste si zahráli na některém z hřišť, musíte sáhnout hodně hluboko do své peněženky. Co takhle se vydat na desítku golfových resortů ve Spojených státech, na nichž podle Golf.com zaplatíte docela slušnou sumu.

Ostatně není divu, právě tato hřiště se řadí mezi ta, kde zaplatíte za fee nejvíce.

Whistling Straits

Hřiště vybudované na břehu Michiganského jezera je se řadí ke golfovým skvostům. Má vše, co hřiště designovaná proslulým architektem Petem Dyem nabízejí. V tomto případě ale v jakési koncentrované podobě. Hřiště nabízí jamky krásné a obtížné zároveň, dokonale zakomponované mezi přírodní nerovnost, s fairwayemi doslova prošpikovanými bunkery. Test nadmíru náročný, ale také jedinečný zážitek.

Cena green fee: 385 USD (7900 Kč)

Spyglass

Každoročně se právě na tomhle hřišti odehrává jeden z dílů zámořské série PGA Tour, ale nutno dodat, že Spyglass Hill tak trochu postrádá onu prestiž a lesk svou blízkých kalifornských sousedů, jimiž jsou Pebble Beach a Monterey Peninsula Golf Club. Na druhou stranu je ale tohle hřiště opravdovým testem golfového umu. I když nebudete příliš chybovat, i tak počítejte spíš s vyšším skóre.

Cena green fee: 395 USD (8100 Kč)

Cascata

Tohle hřiště najdete na dohled od Las Vegas, takže z toho vyplývá, že tohle dílo Reese Jonese je obklopeno pouští. To ale nijak nevadí, aby jednou z dominant hřiště byl kaskádovitý vodopád (v italštině je cascata právě vodopád). A zmíněný vodopád není zdaleka jedinou vodní překážkou. Voda do místních potůčků a jezírek se čerpá každé ráno z hor. Nejspíš tedy velká část z příjmu za green fee jde právě na účty za vodu a hospodaření s ní.

Cena green fee: 425 USD (8700 Kč)

Pinehurst No. 2

Pinehurst Resort v Severní Karolíně čítá celkem devět golfových hřišť, ale tím nejslavnějším je bezesporu Pinehurst No. 2. V roce 2010 prošlo zásadní rekonstrukcí, aby při US Open dokázalo vzdorovat těm nejlepším světovým hráčům. Povedlo se. Kvalita i náročnost hřiště vystoupaly na vysokou úroveň a nutno dodat, že cena fee v tomto směru nijak nezaostala.

Cena green fee: 445 USD (9100 Kč)

Greenbrier

Hřiště Greenbrier Old White TPC se řadí k americké klasice. Ostatně, vytvořil ho C. B. Macdonald, jeden z architektů spojených s ranou historií golfu za oceánem. Hřiště svým designem vytvořeným v roce 1914 vzdává hold evropským hřištím a jako vzory posloužily proslulá místa Prestwick, North Berwick a St Andrews. Během let tady ale zanechaly svou stopu i další golfové legendy: Byron Nelson, Sam Snead, Jack Nicklaus či Tom Watson.

Cena green fee: 450 USD (9200 Kč)

Trump National Doral Miami

Už jen přezdívka hřiště Blue Monster, nebo chcete-li Modrá příšera, signalizuje, že vás čeká v resortu jehož majitelem je současný americký prezident a miliardář Donald Trump, nevšední zážitek. Před několika roky prošlo hřiště zásadní přestavbou, kterou měl na „svědomí“ Gil Hanse, jinak i tvůrce olympijského hřiště v Riu de Janeiru. Můžete si být jisti, že příšera vytáhne nejen slušnou částku z vaší peněženky za fíčko, ale také dost míčků z bagu vzhledem k tomu, že vodních pastí a pastiček tady číhá víc než dost. Na druhou stranu, čeká vás hřiště, kde hráli o velké tituly i Jack Nicklaus, Tiger Woods a další golfové hvězdy.

Cena green fee: 450 USD (9200 Kč)

Pebble Beach

Tohle hřiště na kalifornských útesech pobřeží Pacifiku se řadí k největším golfovým klenotům. Nejen v Americe, ale v celém světě. Přitahuje slavné, jak noční světlo můry. Někteří tady mají i svá přepychová sídla. V roce 2012 se prodávala nemovitost herce Gena Hackmana kousek od greenu 10. jamky. Cena? Neuvěřitelných 79 milionů dolarů. Ani nepřekvapí, že se neprodala. Za ty peníze byste mohli odehrát skoro 150 tisíc kol i na Pebble Beach, přestože fee je na tomhle veřejném hřišti jedním z nejdražších na světě.

Cena green fee: 495 USD (10 110 Kč)

TPC Sawgrass

Hřiště Players Stadium na TPC Sawgrass, dějiště turnaje The Players Championship, často označovaném jako pátý major, navrhl optě Pete Dye a zpočátku se golfovým profeseinálům zajídalo svou náročností. Ben Crenshaw o hře na místních osmnácti jamkách prohlásil, že to jsou golfové hvězdné války. Postupně ale prošlo hřiště úpravami a dnes je svátkem pro každého golfistu si tady zahrát. A popasovat se i s proslulou ostrovní jamkou č. 17.

Cena green fee: 400 – 500 USD (8200 – 10 200 Kč)

Wynn Las Vegas

Město hazardu, město hříchu, i tak se nezřídka říká Las Vegas. Doslova v centru dění se budete cíti i na hřišti Wynn, protože to je součástí luxusního a obřího hotelového komplexu. Najdete tu vše – vedle přepychového ubytování casino, bazény, restaurace, bary, noční kluby, značkové obchody. A také 18jamkové hřiště, které se v luxusní nabídce ničím nevymyká. Včetně ceny fee.

Cena green fee: 350 – 500 USD (7150 – 10 200 Kč)

Shadow Creek

Skoro by se chtělo říct, že hřiště s nejdražším fee se koncentrují v poušti kolem Las Vegas. Platí to i pro dílo Toma Fazia, jehož stavba údajně přišla na 60 milionů dolarů. I tady ale museli z původních požadavků poměrně razantně slevit – když se hřiště v roce 1989 otevíralo, platili golfisté za hru 1000 dolarů. Po těch letech šla cena přece jen dolů, ale i tak tohle hřiště stále přitahuje prominentní druh klientely: hvězdy sportovní a filmové scény a další celebrity.

Cena green fee: 500 USD (10 200 Kč)

(Visited 130 times, 1 visits today)