Bitva McGregor versus Nurmagomedov skončila skandálem

Bitva McGregor versus Nurmagomedov skončila skandálem

Nurmagomedov nejdřív ve 4. kole dlouho očekávanou bitvu UFC 229 vyhrál na škrcení, když McGregor musel odklepat. Vzápětí totálně ztratil kontrolu, skočil do hlediště, kde si to chtěl ještě vyřídit s kolegou McGregora Danisem Dillanem a rozpoutal bitku. Utkání bude mít dohru a pro Dagestánce to nemusí skončit dobře.

Zatímco v 20 000 hledišti T-Mobile arény Las Vegas šílel Nurmagomedov, jeden z jeho sparingpartnerů ještě vnikl do klece a napadl viditelně otřeseného a nepřipraveného McGregora. K vyhlášení vítěze vlastně nedošlo, poražený Ir se vytratil, policie za totálního chaosu vyvedla dagestánský-ruský tým, na který rozvášnění fanoušci házeli všechno, co měli po ruce. Tři členové z Nurmagomedovovy skupiny byli zatčeni a později propuštěni.

Tolik telegraficky fakta. Určitě se vědělo, že tohle utkání bude maximálně vyšponované. Ke klíčové eskalaci došlo už v dubnu v Brooklynu, kdy McGregor se svými hochy napadl autobus, v němž jel Nurmagomedov s týmem a činovníky UFC. Od toho okamžiku už nic neběželo normálně a emoce byly za hranou. Před klíčovým nočním utkáním to vyvrcholilo setkáním obou zápasníků, při němž McGregor málem zasáhl soka vykopnutou nohou.

Fanoušci i celý svět ultimátního zápasu sice odsuzuje, co udělal Nurmagomedov, ale nikdo moc nechválí ani McGregora. Jedni ukazují Dagestánci palec dolů, druzí říkají, že všechno začal právě McGregor zmíněným útokem na autobus v Brooklynu, v němž byly i ženy. A teď vlastně sklízí, co sám zasel. “Když Connorovi prošel Brooklyn, proč by tohle nemohlo projít Nurmagomedovovi,” napsal kdosi na twitter.

(Visited 12 times, 1 visits today)