Bode Miller přivezl na Paganellu Bomber skis

Bode Miller přivezl na Paganellu Bomber skis

Co dělá lyžařská hvězda z největších, když pověsí závodní lyže na hřebík? Testuje (a prodává) lyže nezávodní, propaguje lyžařská střediska, která má rád, a v nich se potkává s mladými závodníky, jimž dodává motivaci do dalších lyžařských bojů. V případě Bodeho Millera, jedné z největších hvězd sjezdového lyžování posledních dekád, se toto všechno na konci ledna 2018 spojilo v italské provincii Trentino.

Když ještě Bode Miller závodil, míval US ski team v Paganelle evropskou základnu. Tak trochu stranou od ruchu a zájmu široké lyžařské veřejnosti zde Bode Miller a spol. po několik zim mezi jednotlivými závody Světového poháru relaxovali a samozřejmě také trénovali.

Paganela není velké středisko, ale dokáže nabídnout vše, co náročný lyžař potřebuje. Kvalitní sjezdové tratě všech obtížností, vynikající vybavenost a v neposlední řadě také malebnost a kouzlo, kvůli němuž se do Trentina rád vrací nejen Bode Miller.

Vřelý vztah Bodeho Millera k Trentinu pokračuje i v časech, kdy už Američan neobléká závodní kombinézu. Dokladem toho je i fakt, že právě Paganella byla Američany stojícími za produkcí luxusních lyží značky Bomber skis vybrána coby místo prezentace nové kolekce evropským médiím.

Přizvaní hosté včetně novinářů z nejprestižnějších lyžařských časopisů a několika evropských televizí měli možnost otestovat lyže, v jejichž vývoji či marketingu se vedle Bodeho Millera angažuje třeba i Marc Girardelli. Je zřejmé, že nepůjde o obyčejné lyže…

navigate_before
navigate_next

Bomber skis u soudu

Asi jen málokdo z těch, co sledují závodní alpské lyžování, před časem nezaznamenal konflikt vzniklý mezi Bode Millerem a rakouskou firmou Head. O co šlo? Jen v krátkosti: Bode Miller byl v době zraněním vynucené pauzy osloven americkým realitním magnátem Robertem Siegelem (mimochodem bývalým závodním lyžařem) s nabídkou spolupráce v projektu Bomber skis – vývoji luxusních, superkvalitních lyží (2000 EUR +), což se Bodemu zalíbilo.

Mistra “Bombera” však v jednu chvíli podporoval tak, že se jeho aktivity znelíbily Johanu Eliaschovi, majiteli Headu, s nímž měl v té době Bode stále platnou smlouvu. Ať už byla pravda na jekékoliv straně (spor dospěl až k soudu), v každém případě celá story dobře posloužila zviditelnění značky Bomber skis.

Triple B

… i tak by se celá akce mohla nazývat, kdyby měli organizátoři více kreativního ducha. Ale neměli… Bode, Bomber, Bentley, to byly přece hlavní atributy akce, která na konci ledna do Trentina přilákala pozornost lyžařské smetánky.

Bode Miller stále táhne, o tom není pochyb. “Jeho lyže” Bomber skis si větší pozornost teprve získávají, už nyní je ale jasné, že nepůjde o lyže pro každého. No a auta luxusní britské značky Bentley na akci tipu 3B jednoznačně patří. Kdo chtěl, mohl se v úchvatném okolí jezera Molveno, rozprostírajícího se hned pod střediskem Paganella, i báječně svézt.

Bomber na lopatkách

V rámci promo akce Bomber skis bylo dokonce možné poměřit s Bode Millerem síly v krátkém slalomu. Tuto příležitost si nenechala ujít celá řada vynikajících lyžařů z místních lyžařských škol a oddílů, všichni se však nakonec dívali na záda českému juniorovi Davidu Kubešovi. Všichni, včetně Bodeho Millera, jemuž David “nadělil” vteřinu. Inu, nevděčná úloha lyžařských legend, jimž společenské povinnosti zřídka kdy končí před půlnocí…

(Visited 426 times, 1 visits today)