Cash: Federer by měl hrát více turnajů anebo zvážit konec kariéry

Cash: Federer by měl hrát více turnajů anebo zvážit konec kariéry

Po každém předčasném vypadnutí Rogera Federera z grandslamového klání se rozvíří debata, zda by sedmatřicetiletý Švýcar měl přemýšlet o odchodu do tenisového důchodu. Nejinak tomu bylo v případě skončeného US Open, na němž se legenda bílého sportu poroučela z turnajového pavouka už v osmifinále, když nestačila ve čtyřech setech na Australana Johna Millmana, v té době 55. hráče světového žebříčku.

Podle wimbledonského vítěze z roku 1987, Australana Pata Cashe, by měl Federer hrát více turnajů anebo pomalu začít zvažovat uzavření aktivní kariéry. “Postupně se to bude stávat čím dál tím častěji, až nastane ten moment, kdy se bude muset rozhodnout,” myslí si Cash, jenž je známý svými častými a leckdy i kousavými glosami k aktuálnímu tenisovému dění.

“Neříkám, že je jeho konec hned na pořadu dne, ovšem měl by přemýšlet o tom, kdy bude ten pravý čas. Dříve nebo později to přijde. Nevysvětlitelné porážky a špatné výkony,” doplnil Cash.

V letošním roce Federer vévodil dvěma turnajům ATP World Tour – v Rotterdamu a Stuttgartu (celkem má na kontě 98 turnajových prvenství).

A především se stal králem Australian Open, byl to jeho jubilejní 20. grandslamový vavřín. Čerstvý vítěz US Open, Novak Djokovič, doposud nasbíral čtrnáct grandslamových titulů.

View this post on Instagram

Love is in the air down under???#RF20

A post shared by Roger Federer (@rogerfederer) on

Ještě nikdy se Federerovi nestalo, aby na US Open podlehl soupeři mimo TOP 50 a je pravdou, že tamní grandslam naposledy opanoval v roce 2008, na druhou stranu je třeba říci, že v obdobné situaci se ve Flushing Meadows ocitl před pěti lety. Tehdy musel skousnout osmifinálovou prohru s domácím Tommy Robredem. Trápily ho vleklé problémy se zády a působil značně unaveným dojmem.

Rozšíří ještě sbírku grandslamových titulů?

“Tenkrát jsem si myslel, že už nebude schopen získat další grandslam. O to více mě potěšilo, když prokázal, že jsem se mýlil a v lednu 2017 dosáhl ohromujícího triumfu na Australian Open a tím si narýsoval cestu k pozdějším dalším dvěma grandslamovým prvenstvím,” popsal své vzpomínky tenisový zpravodaj BBC Russell Fuller s tím, že by rozhodně nechtěl ikonu tenisových dvorců znovu odepisovat.

“Je ale třeba mít na paměti, že v open éře světového tenisu to byl pouze Ken Rosewall, komu se povedlo získat grandslamový titul po dosažení 37. narozenin,” připomněl Fuller.

Tak či onak, zatím si těžko představit profesionální okruh bez sympatického Švýcara a jeho mistrovských kousků. Jeden takový ze svého pestrého repertoáru neuvěřitelných úderů předvedl ve 3. kole letošního US Open proti Australanovi Kyrgiosovi. Ten jen nevěřícně zíral, co jeho soupeř dokázal vrátit – viz video.

(Visited 19 times, 1 visits today)