Czech Masters zahájily světové golfové hvězdy odpaly na Vltavě

Czech Masters zahájily světové golfové hvězdy odpaly na Vltavě

Do Prahy už dorazily čtyři velké golfové hvězdy Padraig Harrington, Danny Willett, Lee Westwood a John Daly. Ve čtvrtek společně s českými hráči zahájí na hřišti Albatross u Prahy už 5. ročník golfového turnaje D + D Real Czech Masters série European Tour. Mezitím si ale první odpaly všichni vyzkoušeli při exhibici na Vltavě.

Na Vltavě flighty vedené světovými hvězdami odpalovaly míčky z lodi Grand Bohemia na asi 10 metrů vzdálený plovoucí ponton. V uvolněné atmosféře nakonec vyhrál tým Johna Dalyho, jehož členy byli ještě Miloš Matula, Petr Dědek a Kristýna Malinová.

Na předchozí tiskové konferenci se hovořilo i o počasí, které tentokrát greenkeeperům opravdu nepřálo. “Přípravy byly nejtěžší za pět let, co se turnaj koná. Kombinace dlouhotrvajícího sucha a vysokých teplot znamenala ztrátu 500 litrů vody. Hřiště je ale dobře připraveno,” řekl na úterní tiskové konferenci v Praze generální manažer hřiště Albatross Stanislav Lisner.

Trojnásobný major vítěz Padraig Harrington přiletěl jen krátce před tiskovkou a v letadle spal, aby překonal jet lag: “Hrál jsem v roce 1991 v Mariánských Lázních turnaj European Amateur, od té doby jsem byl víckrát v Česku. V mé fázi kariéry jsem rád, že mohu navštívit tak úžasná místa jako je Praha,” řekl slavný veterán.

Návrat Dannyho Willetta

Vítěz Masters 2016 Danny Willett se na Czech Masters vrací po čtyřech letech, v roce 2014 skončil na Albatrossu třináctý. “Dobře si to pamatuju. Jinak mé poslední dva roky byly nabité a plné změn. I v osobním životě. Měl jsem také zdravotní problémy, ale teď jsem znovu připraven hrát dobře,”uvedl.

To Lee Westwood přijel v nové roli asistenta kapitána evropského týmu pro Ryder Cup: “V minulém období jsme hodně diskutovali o složení týmu, vše (pořadí v kvalifikačním žebříčku) se hodně mění. Mým úkolem je podívat se na případné uchazeče o divokou kartu,” vysvětlil jaké další bude mít na Czech Masters úkoly.

Konečně John Daly se rád vrací do Prahy, hodlá se podívat na známá místa, dát si pivo a koukat po hezkých českých děvčatech. Jinak se ale necítí stoprocentně: “Mám dlouhodobé problémy s kolenem, teď mi ho doktoři dva dny dávali dohromady, tak uvidíme, jak to půjde,” řekl.

Z domácích profesionálů si na pozvánku pořadatele zahrají Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Ondřej Lieser, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Petr Dědek jun., Daniel Suchan, Petr Gál, Lukáš Tintěra a Michal Pospíšil. Z amatérů dostanou šanci čerstvý letošní šampion na rány Šimon Zach a teprve patnáctiletý Václav Tichý. “Šimon Zach je připraven nejen projít cutem, ale i trápit nejlepší profesionály,” řekl Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

Změna na osmnácté jamce

Hřiště Albatross hráči každoročně chválí, ale každým rokem zároveň říkají, že je lepší než minule, to znamená, že je co zlepšovat. Letošní změna se týká osmnácté jamky. “Poslední jamka má větší green, je posnutý blíž k vodní překážce. Za ním vzniklo něco, čemu architekt říká Údolí pekla. Všechny dlouhé rány tady budou po zásluze potrestány,” dodal Stanislav Lisner.

Pozitivní informací je, že Reiffeisenbank prodloužila sponzorskou smlouvu. Její generální ředitel Igor Vida vyslovil odvážné přání: “Doufám, že uvidíme českého hráče, nebo hráče některé z okolních zemí, na příští olympiádě.”

Text: Josef Káninský, foto: Jakub Frey

(Visited 80 times, 1 visits today)