Na golfovém Czech Masters se rozpoutala obří bitva. Daří se Dalymu i Pietersovi

Na golfovém Czech Masters se rozpoutala obří bitva. Daří se Dalymu i Pietersovi

Po úvodním dni na hřišti Albatross u Prahy skončili na prvním děleném místě s –8 ranami hned čtyři hráči včetně americké legendy Johna Dalyho a skvěle vypadajícího i hrajícího Belgičana Thomase Pieterse. Dalších pět hráčů mělo skóre –7 a hned za nimi devět golfistů skončilo se skórem -6, mezi nimi i další velké hvězdy turnaje Angličan Lee Westwood a Ir Padraig Harrington.

D+D Real Czech Masters v rámci European Tour začalo po všech stránkách ve velkém stylu. Hned první den padla i hole-in-one! Na sedmé jamce ji trefil Němec Alexander Knappe, který skončil na -5. Mimochodem je jmenovcem německého populárního zpěváka. S ním na děleném 19. místě skončil i Chase Koepka, bratr slavného Brookse.

Ve skvělé formě začal i Thomas Pieters, který míčky trefoval neskutečnou dynamikou  i přesností.

Brzy odpoledne musela být hra na nějaký čas přerušena kvůli bouřce a bleskům. To už dvě velké hvězdy turnaje Danny Willett a Lee Westwood měli hru za sebou a oslňovali davy fanoušků při zábavné exhibici nebo chcete-li minikurzu golfových vychytávek.

Oba hráči odpovídali také na otázky z davu. Co děláte, když se vám hra nedaří, zeptal se Lee Westwooda magazín Premium Golf. „Každý máme několik nouzových opatření, zkoušíme jedno po druhém a když nevyjde ani to poslední, tak už je to opravdu špatný den,“ smál se Westwood a s ním i dav fanoušků.

Exhibiční soudek piva nakonec vyhrál tým Dannyho Willetta s nímž trefoval terče – bannery – mladý český amatér Václav Lébl, který po delších zdravotních problémech zatím vystupuje na turnaji v roli caddyho. „Setkání s Dannym Willettem a Lee Westwoodem byl zážitek, jsou to autority, moc se mi to líbilo a rád jsem si zahrál,“ řekl.

Ital Andrea Pavan, absolvent texaské univerzity, jenž první den na Albatrossu v jednu chvíli útočil na samostatné vedení s výsledkem -8, postoupil loni na European Tour už potřetí v kariéře. Dvakrát ale nenahrál dost bodů a zase přešel do nižší Challenge Tour. Tam má na kontě čtyři vítězství, po dvou z let 2011 a 2013.

Angličan Eddie Pepperel, nejvýše postavený účastník českého Masters v Race To Dubai (průběžná 16. příčka), má ještě šanci dostat se do evropské nominace pro Ryder Cup. Letos slavil premiérový titul mezi kontinentální elitou na únorovém Qatar Masters a první den na Czech Masters se dlouho držel v těsném závěsu za nejlepšími s -6 ranami.

Povedený den pro české borce

Čech Filip Mrůzek začal slušně 69 ranami, stejně jako loni. Tehdy se však ve druhém kole zhoršil na 77 úderů a cutem neprošel. Jinak domácí hráči celkem překvapili. Aby jich tolik mělo po úvodním dějství naději na účast ve víkendovém programu, to se dosud na Albatrossu nestalo.

Jihoafrický obhájce titulu Haydn Porteous bude muset v pátek přidat, aby měl šanci na přední umístění. Loni měl v prvním kole potíže na stejné jamce jako letos – v obou ročnících si na jedenáctce připsal double bogey.

Zajímavost na konec – když včera při pro-amu viděl Peter Hanson nízký rough, předpověděl, že profesionálové hřiště “rozstřílejí”. To ale možná nevěděl, že v pátek má pršet.

Text: Petr Pravda a Josef Káninský. Foto: Petr Pravda

(Visited 48 times, 1 visits today)