Do rakouského Söldenu po stopách Jamese Bonda

Do rakouského Söldenu po stopách Jamese Bonda

Zdroj: pixabay.com

Svezení ze tří vrcholů s nadmořskou výškou přes 3000 m, dva ledovce, 146 km sjezdovek protkaných třiatřiceti lanovkami. A jako bonus luxusní černá trať se sklonem 61 %, na níž se tradičně jezdí úvodní závod Světového poháru. Sölden je splněním snů každého, kdo rád lyžuje.

Vyhlášený lyžařský resort v malebném tyrolském údolí Ötztal okouzlil i producenty Jamese Bonda: právě zde se natáčel zatím poslední příběh agenta 007 Spectre. Pokud jste jej viděli, určitě si pamatujete psychiatrickou kliniku, kde začala honička po horských svazích.

Zdroj: www.soelden.com
Zdroj: www.soelden.com
navigate_before
navigate_next

Ve skutečnosti to je futuristická restaurace Ice Q ve výšce 3048 m, kam si můžete odskočit na (protřepanou, nemíchanou) vodku s martini, nebo skvělý oběd. Hned vedle se v současnosti staví další budova, kde bude muzeum Jamese Bonda. Samozřejmě nejvýše položené na světě.

Zdejší obecně velmi široké a přehledné sjezdovky všech obtížností potěší sportovce, méně zdatné lyžaře i rodiny s dětmi. Středisko má dvě hlavní centra, kam míří páteřní lanovky z údolí: Giggijoch (2284 m) a Gaislachkogl (2174 m). Nad Giggijochem se po obří ploché louce bez terénních nerovností klikatí řada modrých a červených tratí. Je orientována na jih a tudíž ideální na ranní rozhýbání.

Guten Morgen ? so sollte ein Montag aussehen. Bitte einmal auf die Pisten teleportieren ?? #LivePics #Sölden

Zveřejnil(a) Sölden / Soelden / Solden dne Neděle 18. února 2018

Okružní jízda kolem tří třítisícovek

Pro turisticky založené lyžaře je zde značená trasa Big 3 Rally, která objíždí zmíněné třítisícovky. Ujedete na ní více než 50 km a zdoláte převýšení přes 10 000 m.

Trať Světového poháru je na ledovci Rettenbach. Na druhý ledovec Tiefenbach se přejíždí unikátním tunelem vyhloubeným ve skále. Na vrcholu Tiefenbachkogl (3250 m) se projděte po vysuté rampě nad obří propastí. Je to nejhezčí místo na focení.

Sölden je proslulý bujarým nočním životem, kromě mnoha aprés ski podniků přímo na sjezdovkách lákají na drink desítky restaurací, barů a diskoték ve městě.

Po náročném dni si dokonale odpočinete v termální lázních AquaDome v nedalekém Längenfeldu. Voda s obsahem síry má teplotu kolem 36 °C a majestátní okolní pohoří můžete obdivovat ze tří venkovních bazény ve tvaru misky, které jsou zavěšené kolem světélkujícího jehlanu.

Text: Roman Zvarič

(Visited 252 times, 1 visits today)