Dokonalost jménem Saalbach. Vydejte se za hranice limitů

Dokonalost jménem Saalbach. Vydejte se za hranice limitů

Zrychlí se vám tep už při charakteristickém zvuku zacvaknutí vázání na každém novém vrcholu? Směle se řadíte k dynamickým lyžařům s touhou překonávat své vlastní limity na nových tratích? Pak jste našli svůj nový zimní domov – Saalbach a jeho Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn.

Atmosféra desátého největšího lyžařského rezortu na světě vás pohltí, jakmile se při příjezdu do 10 kilometrů dlouhého údolí před vámi rozvine rozlehlá náhorní plošina, kterou objímají dvoutisícové vrcholy. Přestože se v rámci rakouských Alp můžete dostat k vrcholům mnohem vyšším, Skicircus vás přesvědčí enormní délkou svých tratí a geniálním terénem.

Je kompaktně propojený 70 lanovkami, disponuje 140 kilometry modrých, 114 kilometry červených a 18 kilometry černých sjezdovek, na něž vám pohodlně postačí jediný skipas.

Počítá se do trojice hlavních středisek oblasti Pinzgau spolu s populárním kaprunským Kitzsteinhornem a vrcholem Schmittenhöhe nad Zell am See. S posledně jmenovaným je mimochodem plánováno lanovkové propojení přes nedaleké městečko Viehhofen.

Lyžařský areál jako pomyslný čtyřúhelník

Od Skicircusu čekejte crème de la crème rakouských Alp. Vždyť místní Zwölferkogel a Kohlmaiskopf pravidelně hostí závody Světového poháru v alpském lyžování. Rozlehlý lyžařský areál tvoří pomyslný čtyřúhelník, v údolí Glemmtal tepou après ski centra Saalbach a Hinterglemm, zatímco na druhé straně v údolí Leoganger Tal dlí intimnější Leogang a ráj freeriderů – tyrolský Fieberbrunn se snowparkem Lärchfilzkogel.

Celkovou délku 270 kilometrů v jednom dni jistě nezvládnete, o co se však pokusit můžete, je výzva jménem Skicircus Circuit, která vás provede po všech sjezdovkách. Celých 7 hodin, 72 kilometrů a 12 500 metrů vám spolehlivě vyžene adrenalin do maxima. Garantováno.

Was für ein schöner Tag ?⛷What a beautiful day ?? Johannes Kroneder#homeoflässig

Zveřejnil(a) Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn dne Neděle 4. března 2018

Ti méně ambiciózní si mohou vybrat z dalších alternativních okruhů, buď na základě přehledných map, nebo přímo s osobním průvodcem, kterého vřele doporučujeme na prvotní svižné seznámení s místními tratěmi. Pokud si chcete pro začátek vychutnat volné carvingové oblouky, naším osobním favoritem se stal příjemný pětikilometrový sjezd z Asitzu do Leogangu.

Saalbach v plusech

270 kilometrů dlouhých sjezdovek: Skicirkus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn je jednou ze tří největších lanovkami propojených lyžařských oblastí Rakouska. Už velmi brzy má být navíc zrealizováno další rozšíření areálu směrem do Zell am See. Ale samozřejmě nejde jen o sjezdovky, vysoký komfort a plynulost provozu bez front při lyžování ve Skicirkusu zajišťuje kompaktní sít nejmodernějších expresních lanovek.

Bohaté možnosti nelyžařského vyžití: Rozsáhlá oblast zahrnuje hned několik vesnic s dobrými možnostmi pro nakupování, ale vyniká samozřejmě především sportovním vyžitím od běžkování přes skialpinismus až po sáňkování nebo dokonce mushing

60 après ski podniků: V Saalbachu je veselo, chcete-li. Jistě můžete najít i klidné místo, kam zvuky odpoledního aprés ski veselí nedolehnou, ale vyhýbat se zábavě, která zde po zastavení lanovek pravidelně propuká, by byla docela škoda.

Text: Adéla Rusňáková

(Visited 294 times, 1 visits today)