Feuerstein Nature Family Resort: Rodinná zimní pohádka

Feuerstein Nature Family Resort: Rodinná zimní pohádka

Zdroj: Michael Huber

Pokud chcete zažít maximálně pohodovou dovolenou na lyžích s dětmi, ideální volbou zázemí je pětihvězdičkový hotel Feuerstein Nature Family Resort jižně od Brennerského průsmyku. Svým založením i službami je totiž rodinám s dětmi přímo zaslíben, což ostatně platí i pro okolní lyžařská střediska v údolí Pflerschtal, kde začátečníkům pomohou s prvními obloučky a zkušené potěší luxusními sjezdy.

Feuerstein Nature Family Resort je sám o sobě kombinací několika pádných důvodů, proč vyrazit na lyže do Jižního Tyrolska. Hotel situovaný ve výšce 1250 metrů nad mořem totiž nabízí velkorysé wellness, vytříbený design, nezapomenutelné gurmánské zážitky a výhledy na nádhernou přírodu.

Zatímco v létě hosty nadchne venkovní soukromé jezero, v zimě si užijí rodinné SPA o rozloze tři tisíce metrů čtverečních včetně několika druhů saun, relaxačních místností, posilovny a čtyř bazénů pro všechny věkové skupiny: pro nemluvňata, starší děti, které tu mohou dovádět na skluzavce, bazén se senzory pro výuku plavání a samozřejmě i klasickou variantu pro dospělé.

Pro každého něco

Jak už bylo řečeno, Feuerstein je koncipován především pro rodiny s dětmi, takže tady najdete i hernu, juniorskou dílnou pro práci se dřevem, dětský ateliér nebo minifarmu. Hotel se o zábavu malých i větších dětí stará nejen vybavením, ale také aktivně a kromě bohaté nabídky zábavních programů se jim věnuje i prostřednictvím hotelové školky vedené zkušenými pedagogy.

Díky tomu si mohou rodiče užít i vlastní zábavu, třeba v místním Mountain SPA s Adult only zónou. Wellness je ve Feuersteinu nabité nepřeberným množstvím pečujících procedur, a to od masáží obličeje i celého těla přes kosmetická a detoxikační ošetření až po individuální lekce silového tréninku či uklidňující jógy.

Gastronomické metamorfózy dne

Co se týče pokladů kuchyně, jejich přípravu má na starost šéfkuchařka Tina Marcelli, která při své práci využívá kvalitní suroviny z lokální produkce údolí Pflersch, ať jde o lahodné mléko od místních krav, domácí sýry, nebo čerstvě upečený chléb od vesnických pekařů. Hosté si každý den pochutnávají na vynikající alpské kuchyni inspirované kontrasty jednotlivých oblastí – gastronomického jihu Itálie i rakouského severu. Například snídani vévodí kvalitní uzenářské speciality, horský sýr a čerstvě vymačkané šťávy, zatímco polední bistro uspokojí chutě domácími těstovinami a lehkými salátky.

Odpolední svačinu s koláči podle tradičních receptur si zase zamilují ti, kdo fandí domácí kuchyni. Večeře ve stylu vysoké gastronomie pak nabídne pětichodové menu plné fantazie, barev a vůní, přičemž samozřejmostí je nabídka vegetariánských, bezlepkových a bezlaktózových pokrmů, stejně jako dětské klasiky.

Dětský lyžařský ráj

Okolní hory nabízejí skvělé sportovní zážitky hned ve třech blízkých lyžařských střediscích. Děti si mohou vyzkoušet první obloučky nedaleko hotelu na cvičném svahu vybaveném kouzelným kobercem.

Pro skutečný lyžařský výcvik se však lépe hodí středisko Ladurns, konkrétně pět tisíc metrů čtverečních velký areál školy Fichti’s Kinderland, který má v Jižním Tyrolsku vynikající pověst a leží jen pět minut jízdy autem od Feuersteinu. Malým lyžařům je tu k dispozici hotelový skibus, který je každý den doveze tam a zpět.

Pro zkušené a dospělé pak Ladurns nabízí 16 kilometrů sjezdovek, tři vleky a parádní svahy vhodné pro curving i snowboard. To vše ve výšce 1140 až 2023 metrů nad mořem. A kdo by zatoužil po změně, může vyzkoušet i lyžařská střediska Ratschings a Rosskopf u Sterzingu v údolí Eisacktal, vzdálená od hotelu jen 30 minut jízdy, jež dohromady nabízejí 45 kilometrů sjezdovek a 11 vleků.

(Visited 141 times, 1 visits today)