Málem jsem umřela, prozradila vítězka loňského Australian Open Osakaová

Málem jsem umřela, prozradila vítězka loňského Australian Open Osakaová

Japonská tenistka Naomi Osakaová se na prvním grandslamovém turnaji roku na Australian Open v Melbourne představí v roli obhájkyně loňského titulu. V napínavé třísetové bitvě tehdy porazila českou hráčku Petru Kvitovou… Moc nescházelo a v turnajovém pavouku mohlo její jméno chybět. Proč? Dvaadvacetiletá Japonka přiznala, že málem umřela na dovolené v Karibiku.

Před svým prvním startem v novém roce na turnaji v Brisbane se Osakaová rozpovídala o trochu víc a prozradila, teď už s úsměvem, že byla blízko smrti na listopadové dovolené na karibských ostrovech Turks a Caicos, kde odpočívala se svou sestrou po předchozí sezoně.

„Nechala jsem se zlákat a vyrazily jsme spolu na paddleboarding. Nikdy předtím jsem na tom nestála, a tak jsme pádlovaly jen kousek od našeho domu. Na otevřený oceán bych si netroufla. Byl krásný den, všechno vypadalo fajn, pozorovaly jsme hvězdice, jenže najednou nás zachytil proud a začal nás unášet dál od břehu. Z domu se stala za chvíli jen malá tmavá tečka na obzoru,“ popsala aktuální světová tenisová trojka nepříjemný zážitek.

A přiznala, že v tu chvíli ji hlavou proběhlo hodně různých a leckdy i hodně černých myšlenek. „Nejsem navíc kdovíjaká plavkyně, takže jsem trochu začala propadat panice. A bylo ještě hůř, když jsem opravdu spadla do vody,“ vzpomínala Osakaová.

Panika a všichni žraloci z Karibiku

V tu chvíli ji prý příliš nepomohla ani její sestra, která začala vtipkovat, že viděla nedaleko i žraloka. „ V tu chvíli jsem byla hodně vyděšená a měla pocit, že všichni žraloci z Karibiku jsou zrovna kolem nás. Taky jsem sestře řekla, že jestli umřu, tak je to kvůli ní a aby doma mamce řekla, jak to bylo. Vůbec mi nedělalo dobře vědomí, že je pode mnou studená a temná hlubina, křičela jsem a brečela,“ přiznala japonská tenistka před médii v Brisbane.

Teď už s úsměvem, ale tehdy jí opravdu do smíchu ani trochu nebylo. „Dnes už jsem v pohodě, vyškrábala jsem se zpátky na prkno a všechno dobře dopadlo. Ale tehdy jsem si opravdu myslela, že takhle nechci umřít,“ dodala Osakaová s tím, že i taková chvíle může přinést nové zkušenosti. „Třeba to, že nevěřte ani svým sourozencům. A buďte stále ostražití,“ naznačila, jaké nové zkušenosti vítězka dvou grandslamů na dovolené získala.

Od 20. ledna ji čeká v Melbourne obhajoba loňského titulu z Australian Open a do turnaje vstoupí jako třetí nasazená za domácí světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou a Českou Karolínou Plíškovou.

(Visited 199 times, 1 visits today)