Froome začal trénovat, 2,5 měsíce od těžkého zranění

Froome začal trénovat, 2,5 měsíce od těžkého zranění

Chris_Froome

Neskutečně rychlý návrat k tréninku po těžkém zranění při červnovém Criteriu du Dauphiné předvedla britská hvězda stáje Ineos Chris Froome. Čtyřnásobný šampion Tour de France objel ve čtvrtek dvě kola místního velodromu. Už před tím Froome šlapal na trenažéru. Po prvním tréninku venku na kole však na Twitteru potvrdil, že zatím pochopitelně není připraven na závody.

Brit se posadil na kolo po dvou a půl měsících od těžkého zranění a náročné osmi hodinové operace, při které mu specialisté v nemocnici v Saint-Étienne operovali zlomeninu stehenní kosti, poškozenou kyčel a zlomený loket. Zároveň utrpěl i zlomeninu obratle a ztratil čtyři a půl litru krve. Nyní potvrdil, že při svém návratu předběhl plán: „Předběhl jsem všechny předpovědi, které byly zpočátku učiněny ohledně toho, jak dlouho bude trvat, než se dostanu do současného stavu“

Na videu zaslaném na Twitter fanouškem Froome při tréninku mluví francouzsky o těžké havárii.

Zatímco se vzpamatovával z těžkých úrazů, získal Froome celkové vítězství na Vueltě v roce 2011 kvůli tomu, že Juan José Cobo porušil antidopingová pravidla. V červenci pak Froome potvrdil, že se zaměří při návratu na Tour de France 2020 a zisk pátého titulu.

(Visited 274 times, 1 visits today)