Gabriela Koukalová - jak reálný je její návrat?

Gabriela Koukalová - jak reálný je její návrat?

Gabriela Koukalová

Vypadá to jednoduše a je to složité. Vypadá to složitě a je to jednoduché.… Tak jak? Mohla by se Gabriela Koukalová vrátit zpět k českému biatlonu? Mohla, ale zatím je to celé jen v čistě teoretické rovině.

Ihned po „prohraném“ a trochu zpackaném MS v biatlonu v Östersundu začínají vyskakovat spekulace o případném návratu Gabriely Koukalové. Jakýsi spásný plán. Tahle holka nám to přece mnoho let vyhrávala. Je fakt, že za její éry se medaile skutečně vozily. Mezitím však uplynulo spousta času. Gábina měla zdravotní problémy, přestala sama medaile vozit, a proto přerušila závodní kariéru. Jsou to už celé dva roky.

Vzápětí po Östersundu se ale všem nečekaně připomněla, když se veřejně postavila za mírně kritizovaný český tým s tím, že si málokdo umí představit, jakou podstupují biatlonisté dřinu. Bylo to něco víc, než jen pouhé prohlášení? Nebyl to signál – já jsem pořád tady a pozorně sleduji co se děje, potažmo myslím na návrat?

Sorry Veroniko?

Takže mohla by se vrátit? Asi mohla ale… Musela by opravdu sama chtít, musela by být zdravá a mít nějakou základní výkonnost, z níž by se mohla odrazit k tvrdému letnímu tréninku. Musela by se vrátit do týmu, jak teď zdůraznil šéf českého biatlonu Jiří Hamza, s tím, že model samostatného detašovaného družstva nepřichází v úvahu. V tom případě by ostatním v týmu musela nějak vysvětlit peripetie kolem své trochu divné knihy, jež ostatní biatlonisty přinejmenším zamrzela.

Vypadá to jako banalita, když ale máte fungovat v kolektivu, nemůžete to na něj jen tak „nakydat“ a dělat jakože nic. Musíte říct aspoň: “Sorry Veroniko, já to tak úplně nemyslela, byla to jen beletrie, mám tě ráda a zase s tebou budu ráda bojovat ve štafetě o velká národní vítězství.”

Nic není nemožné, ve světovém biatlonu se stalo už tolik návratů a zvratů. Gabriela se může vrátit a českého fanouška určitě budou zas dál bavit její  výkony i historky o zařízlých kalhotkách pod závodním dresem. Ale musí to celé dávat smysl. Zatím to smysl spíš nedává… Tak se necháme překvapit.

(Visited 1 467 times, 1 visits today)