Cyklistická zpráva roku: Team Sky se změní v Ineos už v květnu

Cyklistická zpráva roku: Team Sky se změní v Ineos už v květnu

Team Sky

Doslova šokující zpráva přichází z Británie – poté, co společnosti Sky a 21. CenturyFox potvrdily prodej závodního cyklistického týmu Sky britskému petrochemickému gigantu, bylo oznámeno, že už od května bude staronový tým závodit pod novým jménem Team Ineos. Jak uvedl web CyclingNews, prvním závodem dosud nejbohatší stáje světa v novém dresu tak bude Tour de Yorkshire, která začíná 2. května. Celý proces změny sponzora se odehrál mnohem rychleji, než všichni očekávali.

„Sky a 21. CenturyFox se dohodly na prodeji Team Sky společnosti INEOS. Ta se stane jediným vlastníkem společnosti Tour Racing Limited (holdingová společnost týmu) od 1. května letošního roku a bude i nadále financovat současný tým v plném rozsahu, přičemž bude respektovat všechny stávající závazky vůči jezdcům, zaměstnancům a partnerům,“uvedl v úterý v prohlášení tým Sky.

Hned několik zdrojů během etapáku Tirreno-Adriatico webu potvrdilo, že budoucnost týmu Sky už byla zajištěna. Společnost Ineos, jako hlavní sponzor, podle toho dostala přednost před složitějším „kolumbijským řešením“ s podporou státu – zmiňována byla státem řízená ropná a plynárenská společnost Ecopetrol.

Ratcliff má 21 miliard liber

Ineos je z 60 procent ve vlastnictví nejbohatšího miliardáře Jima Ratcliffa, rodáka v Manchesteru. Ten pomohl vybudovat společnost prostřednictvím řady fúzí a akvizic, čímž vytvořil druhou největší chemickou společnost na světě. Ineos loni investoval 110 milionů liber do plachetního týmu Ben Ainslieho, který doufá v boj o další American Cup.

Podle žebříčku boháčů listu The Sunday Times „Rich List“ má Ratcliffe údajně majetek v hodnotě 21 miliard liber (630 miliard Kč). Nedávno byl v britských médiích kritizován za to, že přesunul své obrovské bohatství do Monte Carla, aby se vyhnul daňovému zákonu. Lídři týmu Sky Chris Froome a Geraint Thomas mají mimochodem oba sídla v Monte Carlu a celý tým má tréninkovou základnu v nedaleké Francii. Ratcliffe miluje sport, sám je nadšeným triatlonistou, který dokonce pravidelně závodí.

 

(Visited 3 566 times, 1 visits today)