Golf není nuda. Bláznivé rekordy jsou důkazem

Golf není nuda. Bláznivé rekordy jsou důkazem

Že je golf nudná a konzervativní hra? Zapomeňte! Stačí se totiž podívat na seznam rekordů z kategorie bláznivých až šílených a musí vám být jasné, že golf je hra úžasná. Navíc plná jedinečných výzev být v něčem prostě nejlepší. Ostatně, tady jsou některé z oněch bláznivých rekordů…

Největší kolekce golfových holí

Robert Lantsogh ze španělské Malagy je majitelem kolekce golfových holí, v níž při posledním sčítání bylo 4393 holí. Majitel restaurace v Costa del Sol začal shromažďovat golfové hole v roce 1992 poté, co dostal jako dárek bag s kompletní sadou holí. Od té doby přidával v podstatně každý týden nějaký další kousek. K vidění je jeho sbírka právě v jeho restauraci.

Nejrychlejší golfová bugyna

Ta nejrychlejší nese jméno Bandita a za volantem s Američanem Robbym Steenem řítila se po dráze okruhu v Darlington Dragway v Hartsvilel rychlostí 191,12 km/h. Jen doporučení, na hřišti něco takového určitě nezkoušejte…

Nejvíce hole-in-one v jednom kole

Někdo neprožije tu opojnou chvilku, kdy trefí jamku jedinou ranou za celou svou golfovou kariéru, Američan Patrick Wills si na hřišti Laurel Hills Golf Clubu v Lortonu ve státě Virginia 22. června 2015 zapsal do karty hned tři během turnaje Summer Solstice.

Největší vzdálenost mezi dvěma koly během jednoho dne

Zahrát si dvě kola na osmnáct jamek během jediného dne, to je samo o sobě slušný sportovní výkon, i když hřiště dělí třeba jen pár kilometrů. Australan John Knobel si zahrál dvě kompletní osmnáctky, které od sebe dělilo 15 982 kilometrů! Jako první si zahrál na hřišti The Coast Golf Clubu v Sydney a poté stihl v ten samý den 21. května 2006 ještě osmnáct jamek ve Forest Park Golf Clubu ve Woodhavenu ve státě New York.

Nejstarší hráčka, která zahrála skóre stejné jako svůj věk

Klobouk dolů před Japonkou Kayoko Fukui narozené 5. října 1936. Ve svých 70 letech totiž dokázala zahrát v srpnu 2007 na hřišti Taiheiyo GC v Karuizawě 70 ran. Přesně jí bylo 70 let a 315 dní.

Největší golfový resort na světě

Pro golfistu to musí být doslova ráj. Největším golfovým resortem světa je Mission Hills Golf Club v Číně, v němž je v provozu neuvěřitelných dvanáct 18jamkových hřišť. A jako bonus si lze zahrát i na hřišti pouze s pary 3.

View this post on Instagram

一年一度練波?

A post shared by Louisa Mak 麥明詩 (@louisa_mak) on

Nejrychlejší kolo zahrané více hráči

Pomalá hra je velice často označována jako největší problém golfu. Osmdesátka členů Farnham Golf Clubu takový problém neměla – odehráli osmnáct jamek za pouhých 13 minut a 42 vteřin a vysloužili si místo v Guinessově knize rekordů. „Plán byl jednoduchý, na každý odpal čekalo podél hřiště několik hráčů a ten nejbližší okamžitě pálil dál. A tak to šlo až do poslední puttu na osmnácté jamce,“ popsal strategii kapitán týmu Sam Coulter.

Nejrychleji odehraná jamka s délkou přes 500 yardů

Pomalá hra není problém ani pro Steva Jeffse. Tenhle Brit totiž odehrál nejrychleji na světě jamku měřící nejméně 500 yardů. Na hřišti Tiverton Golf Clubu to loni zvládl za pouhou minutu a 50,6 vteřiny. Vylepšil tak předchozí maximum Phila Naylora z roku 2005 o necelé dvě vteřiny.

Nejdelší drive na profesionálním turnaji

Za nejdelším drivem na turnaji se musíme vrátit poměrně hodně zpět v čase – až do roku 1974. A co je ještě pozoruhodnější, dosáhl ho 64letý Mike Austin na podniku US National Seniors na hřišti ve Winterwoodu. Poslal míček až do vzdálenosti 515 yardů. Pravdou je, že mu tehdy pomohl hodně silný vítr do zad a také nadmořská výška přes 2000 metrů na hřišti nedaleko Las Vegas. A pravdou také je, že mu tahle monstrózní rána nijak nepomohla, protože čtyřparová jamka měřila jen 450 yardů. Musel si přihrávat zpět, a když k tomu přidal tři putty, bylo z toho bogey.

Nejvíc jamek odehraných za rok

Kanaďan Chris Adam stihl v roce 2012 odehrát za jeden kalendářní rok neuvěřitelných 14 625 jamek. Všechny na jediném hřišti King Kamehameha GC ve Wailuke na Havaji. Odehrál 809 kompletních kol na 18 jamek a k tomu sedm pouze na devět.

Nejnižší skóre s jednou holí

Když se vám nechce vláčet celý bag, klidně se vydejte na hřiště i s jednou holí. Jde to. Američan Thad Daber se svým železem číslo 6 zahrál na Světovém šampionátu hraném s jednou holí v roce 1987 v Lochmere GC v Severní Carolíně neuvěřitelných 70 ran, tedy dvě pod par.

(Visited 23 times, 1 visits today)