Třetí dámský major roku. Potřetí za sebou i se Spilkovou

Třetí dámský major roku. Potřetí za sebou i se Spilkovou

Zdroj: www.lpga.com

Startovní pole se všemi nejlepšími hráčkami světového žebříčku, tak přesně to platí pro třetí major sezony LPGA, kterým je KPMG Women’s PGA Championship na hřišti Kemper Lakes Golf Clubu v Kildeeru ve státě Illinois. Klání vstupuje do své ostré fáze dnes a potrvá do neděle.

Na turnaji s dotací 3,65 milionu dolarů, jednou z nejvyšších v ženském golfu, nechybí totiž ani jediná hráčka z první stovky světového pořadí. Ve startovním poli je i česká golfistka Klára Spilková, která startuje díky speciální pozvánce od společnosti KPMG.

Pro Spilkovou je to už třetí účast na KPMG Women’s PGA Championship v řadě. Při své premiéře v roce 2016 neprošla po dvou kolech za 80 ran (+18) cutem, před rokem už cut dala a obsadila v konečném účtování 70. pozici se skóre +10. Za vítěznou Danielle Kang zaostala o 23 ran.

Pro českou profesionálku je to letos už druhý start na majoru v USA. Představila se totiž i na US Open, ale neprošla cutem. „Nechala jsem na hřišti vše, co jsem mohla. Pár puttů tam sice spadlo, ale nakonec to nevyšlo podle představ. Byla to hlavně další obrovská zkušenost,“ okomentovala tehdy své vystoupení.

Teď má před sebou další zámořskou výzvu, na níž se 23letá Češka představí jako třetí hráčka žebříčku Order of Merit Ladies European Tour. Stačily jí k tomu pouhé tři starty v sérii LET a především druhé místo na turnaji v Maroku, kde se rok předtím radovala ze svého premiérového titulu v evropské sérii.

"This is the best major in women’s golf. No question. Not close."

Zveřejnil(a) KPMG Women's PGA Championship dne Čtvrtek 28. června 2018

Nabité startovní pole

Sto nejlepších hráče v pořadí světového žebříčku tvoří hvězdný základ celkově 156členného startovního pole třetího majoru sezony LPGA. Ale není to nic neobvyklého – stejně našlapané startovní pole bylo i v předchozích dvou ročnících KPMG Women’s Championship na hřišti Olympia Fields a Sahalee.

Loňský titul obhajuje Američanka Danielle Kang, která se před rokem radovala ze svého z prvního vítězství na majoru. Od té doby odehrála 24 turnajů, pětkrát skončila v první desítce, ale na další vítězství nedosáhla.

Ve startovním poli je ale dalších devět hráček, které v předchozích letech také dokázaly vyhrát třetí major roku. Tady je jejich seznam: Laura Davies (1994, 1996), Shanshan Feng (2012), Brooke Henderson (2016), Juli Inkster (1999, 2000), Danielle Kang (2017), Cristie Kerr (2010), Inbee Park (2013, ’14, ‘15), Anna Nordqvist (2009), Yani Tseng (2008, 2011) a Karrie Webb (2001).

Mezi 156 hráčkami startovního pole je celkem 29 vítězek některého z pěti ženských majorů, které dohromady nasbíraly 62 titulů. O nejvyšší počet se postaraly Juli Inkster, Inbee Park a Karrie Webb, které dokázaly některý z majorů vyhrát sedmkrát.

Vedle Kláry Spilkové si třetí major zahrají tři další hráčky s českými kořeny – Němka Sandra Gál a Američanky Jessica a Nelly Kordovi, dcery bývalých českých tenistů Petra Kordy a Reginy Rajchrtové.

Brooke Henderson, vítězka turnaje z roku 2016. Zdroj: www.lpga.com

Těžko najít favoritku na zisk titulu

Letošní sezona LPGA je zatím hodně vyrovnaná. Sedmnáct dosud odehraných turnajů má 16 různých vítězek. Pouze světová jednička Ariya Jutanugarn dokázala vyhrát dva podniky LPGA – vyhrála US Open a Kingsmill Championship.

Jutanugarn je také jednou ze tří hráček, které v dvou dosud odehraných majorech pokaždé skončily v top 10. Kromě thajské hráčky to dokázaly Korejka Inbee Park a Angličanka Charley Hull.

(Visited 48 times, 1 visits today)