Els, Harrington a Westwood: hlavní taháky Czech Masters 2019

Els, Harrington a Westwood: hlavní taháky Czech Masters 2019

Lee Westwood. Foto: Josef Káninský

V pořadí už šestý ročník D+D Real Czech Masters se odehraje 15. – 18. srpna opět na Albatrossu a stejně jako loni bude v banku jeden milion euro. A už dnes je zřejmé, že se na české zastávce European Tour představí i velká golfová jména. Třemi největšími hvězdami, o nichž pořadatelé turnaje hovoří jako o „klucích z plakátu“, jsou Ernie Els, Padraig Harrington a Lee Westwood.

Zatímco Westwwod si turnaj na Albatrossu evidentně oblíbil a letos v srpnu už si připíše čtvrtý start, a Harrington si zahraje druhý rok po sobě, pro Else to bude premiérový start. „Pokračujeme v naší tradici, které se chceme držet a každý rok představit hráče, který byl světovou jedničkou, i když je dnes už třeba v pokročilejším věku,“ prozradil majitel promotérské společnosti Relmost Petr Dědek.

Trojlístek Els, Harrington a Westwood toho ve světovém golfu stihl nasbírat víc než dost… Els má na kontě čtyři tituly z majorů, Harrington o jeden méně, Westwoodovi sice titul z podniků velké čtyřky stále uniká, ale zato byl i světovou jedničkou. Kromě nic už svůj start potvrdil i poslední kapitán evropského týmu Ryder Cupu Thomas Bjørn, který loni v Paříži dovedl svůj tým k jasnému vítězství nad výběrem USA.

Další hvězdy jsou v jednání

„Stále jednáme o startu dalších špičkových golfistů. Uvidíme, jak se bude vyvíjet sezona v zámoří, komu skončí dřív sezona. Jednali jsme například i s Alexem Čejkou,“ uvedl Petr Dědek. Na turnaji se představí i početná skupina českých golfistů – na Albatrossu si zahraje minimálně desítka Čechů včetně dvou amatérů. „Už dva roky na Czech Masters čekáme na to, aby některý z českých hráčů prošel cutem, tak se snad letos dočkáme,“ přál si Petr Dědek.

Stejně jako v předchozích letech, i letos provází turnaj Czech Masters řada akcí – v turnajové vesničce se s Raiffeisenbank bude putovat o 100 tisíc korun, na tříparové šestnáctce si to v sobotu rozdají amatéři v soutěži Překonej profíka a budou se snažit umístit svůj míček blíž jamce než profesionálové.

Turnajový týden odstartuje exhibice na Vltavě, při níž osm hvězd a amatérští hráči včetně dětí budou trefovat z lodi ponton s jamkou.

Vstup zdarma na všechny čtyři turnajové dny budou mít registrovaní golfisté ČGF, majitelé platebních karet Raiffeisenbank, majitelé vozů Škoda po předložení klíčů do auta a každý divák se vsazeným tiketem Tipsportu na turnaj minimálně v hodnotě 50 korun.

Přenosy z turnaje odvysílá televizní stanice Golf Channel v plném rozsahu v délce 19 hodin.

Czech Masters je vlajkovou lodí společnosti Relmost a vrcholem golfové sezony v Česku. Vedle toho se ale v režii Relmostu odehrají i tři turnaje „druhé evropské ligy“ Challenge Tour – třetí ročník Prague Golf Challenge na Zbraslavi (9. – 12. 5.), osmý ročník Czech Challenge, který se letos poprvé po sedmi letech na Kunětické Hoře stěhuje na brněnskou Kaskádu (23. – 26. 5.) a po dvouleté přestávce se bude opět hrát Challenge Tour i na Slovensku – Slovakia Challenge na Penati 4. – 7. července.

„Kluci z plakátu“ 6. ročníku Czech Masters

Ernie Els (JAR)

49 let
71 profesionálních titulů (19 na PGA Tour, 25 na European Tour)
4 tituly na majorech (US Open 1994 a 1997, The Open 2002 a 2012)

Padraig Harrington

47 let
31 profesionálních titulů (6 na PGA Tour, 15 na European Tour)
3 tituly na majorech (The Open 2007 a 2008, PGA Championship 2008)

Lee Westwood

45 let
43 profesionálních titulů (2 na PGA Tour a 24 na European Tour)

(Visited 176 times, 1 visits today)