I had a dream: Djokovič urážel rozhodčí

I had a dream: Djokovič urážel rozhodčí

Taky máte sny? Tak mně se včera zdálo toto: Nejslavnější a nejoblíbenější tenista světa hraje zápas s téměř neznámým Japoncem. Zabte mne, kdo to byl, jsem v tom snu zapomněl. A Djokovič hrál dobře, aspoň ze začátku. Forhend, backhand, lob… Japonec byl v zoufalé situaci. Dva sety utekly jako voda a Djokovič se nesl na vlně fantazie.

Pak se ale všechno potentilo. Bůhví co se stalo. Djokovič začal kazit, ale kdyby jen obyčejně kazit. Začal strašně kazit. Najednou to bylo 2:1 na sety, pak 2:2 a nakonec 5:5 v posledním rozhodujícím setu. Nepomohlo ani publikum, které mu z 80% fandilo.

Djokovič měl blbý den a začal se strašně vztekat. Samozřejmě, že hlavně sám na sebe, ale na hřišti a v televizi to tak nevypadalo. Afroamerická rozhodčí na empiru měla pochopení, byla klidná, situaci neeskalovala, ale držela se pravidel. Djokovič rozflákal raketu a tak mu musela ubrat fiftýn, pak druhý…

Ten jindy sympatický Srb to nedal a začal na rozhodčí řvát: Jsi zlodějka, víš to? Ukradlas mi vítězství, protože jsem jen obyčejnej bílej chlap a vy si myslíte, že si na nás můžete vyšlápnout. Chci aby ses mi omluvila! Rozhodčí se mu snažila tiše a klidně vysvětlit, že postupovala podle regulí, ale stadion bouřil a pískal na podporu slavného Srba.

Japonec vyhrál. A protože je Japonec, tak trochu plakal a za své vítězství se Djokovičovi omlouval. Srb ho objal a řekl mu nějakou frázi, jako že ho má rád, že hrál dobře a tak… Ale pak začal znovu křičet na černošku na empiru. Zlodějko, sexistko, nenávidíš muže viď?

A ještě jsem se neprobudil. Po utkání nastala šílená mela. Djokoviče mnozí odsoudili, včetně Srbského tenisového svazu, ale Amerika chvíli váhala. A pak se to stalo. Překročil všechny meze.

Byl to výron arogantní hvězdy, která si myslí, že si může dovolit všechno. Byl sprostý na tu chudinku. Tvrdá odezva neměla dlouhého trvání. Djokovič dostal pekelnou pokutu a pak se přidali sponzoři. Je nám líto, ale nemůžeme spojovat naše jméno se sportovcem, který takto porušuje všechna pravidla slušnosti.

Pamatujete si na skandál kolem Tigera Woodse poté, co podvedl svoji manželku. Tak takhle na tom byl Djokovič. Nakonec to pochopil, omluvil se na všech frontách a rozhodl se podstoupit léčení své arogance a povýšenosti na speciální kalifornské klinice, kde se léčil i Kevin Spacey.

Pak jsem se konečně probudil…

Text: Petr Pravda

(Visited 26 times, 1 visits today)