Jiný sport, jiná podprsenka. Kterou vybrat pro který sport?

Jiný sport, jiná podprsenka. Kterou vybrat pro který sport?

Že sport vyžaduje specifický typ prádla je již samozřejmostí, ale tak samozřejmá už není orientace v problematice toto, jaký druh opory vyžaduje jaký sport. Nepodceňujte výběr sportovní podprsenky a najděte ten správný model na míru podle vašeho těla i oblíbené aktivity.

Podprsenky neslouží jen k pohodlí a skvěle vypadajícímu dekoltu, klíčový je zcela jistě i zdravotní aspekt. Při sportu musí ňadra držet u těla, což obstará kvalitní podprsenka, jejíž výběr podléhá druhu a náročnosti sportu, ale i velikosti poprsí. Na jógu, jízdu na kole či běh potřebujete pokaždé jiný model.

„Při výběru správné sportovní podprsenky je určitě nutné zohlednit jak obtížnost aktivity, tak velikost prsou, aby ženy dosáhly co největšího komfortu a zároveň chránily své zdraví,” radí Markéta Lojdová ze společnosti Astratex, jejíž tváří je Iva Kubelková. Modelka a moderátorka se pyšní perfektní postavou, o niž samozřejmě pečuje a nezapomíná tak ani na vhodně zvolený kousek při sportovních aktivitách. A jak ho správně vybrat?

Sportovní podprsenka Sassa 10862 bez kostic z příjemného prodyšného mikrovlákna s nevyztuženými košíčky. Astratex / 829 Kč

Na jógu s lehkostí

Milovnice jógy či pilates, ale i cvičení v posilovně či rychlochůze by měly sáhnout po lehkých, prodyšných podprsenkách, které jsou ideální také na golf či relaxační a nenáročné pohybové aktivity. Jemné kousky, mezi něž patří třeba model Eleanor, neomezují v pohybu a jsou vhodné pro menší prsa. V případě relaxu či spánku však můžou po podprsence s lehkou oporou sáhnout i ženy s výraznějšími křivkami. Měkké vycpávky lze vyjmou, oblast zad je řešena velmi komfortně, materiál je velmi prodyšný a okamžitě odvádí pot od těla.

 

Elastická podprsenka s plaveckými zády Laure je vhodná na klidovější činnosti jako je jóga nebo pilates. Etam / 689 Kč

Střední opora na turistiku i spinning

Pokud vyhledáváte aktivnější druhy sportu, jako je cyklistika, in-line bruslení, spinning, horská turistika nebo lyžování, pak už je třeba zaměřit se na pevnější podprsenky, které udrží poprsí blíže u těla a zároveň ideálně rozloží jeho váhu. Modely se střední oporou navíc tvoří funkční materiály, které odvádí pot od těla. Ženy s většími ňadry by pak měly vsadit na tento druh podprsenek i v případě méně náročných činností.

Dámský top UNTMD s hravým designem a vysokou funkčností oceníte při aktivitách s vysokou zátěží. Craft / 890 Kč

Maximální zátěž

Intenzivní pohybová zátěž s prvky kardia už vyžaduje největší možnou oporu poprsí. Patří-li tedy mezi vaše oblíbené druhy sportu tenis, squash, aerobik, volejbal nebo tanec, volte podprsenku skutečně pečlivě. Nejsilnější opora zabrání natažení prsních vazů, což způsobuje povislá ňadra. Široká racerback ramínka se zase postarají o úlevu zádům a volný pohyb rukou. Podprsenka s nejvyšším stupněm opory navíc omezí nežádoucí pohyb prsou až o 70 %.

Sportovní podprsenka Shock Absorber Run Bra S5044 WSV bez kostic byla stvořena pro pohyb. Udrží prsa spolehlivě na místě, ať budete skákat na trampolíně nebo poběžíte maraton. Astratex / 1479 Kč

(Visited 327 times, 1 visits today)