V rakouském Ramsau vyražte do běžkařských stop mistrů světa

V rakouském Ramsau vyražte do běžkařských stop mistrů světa

Zdroj: Schladming-Dachstein Tourismusmarketing GmbH

Jednoduše fantastické. Tak by se daly charakterizovat běžkařské trasy v populárním štýrském středisku Ramsau. Leží na slunné náhorní plošině pod horou Dachstein a směrem na jih se otevírají do půvabného údolí Ennstal.

Zdroj: Schladming-Dachstein Tourismusmarketing GmbH

Díky této výjimečné poloze se běžecké stopy linou v relativně rovinném terénu ve vysoké nadmořské výšce tisíc sto až dva tisíce sedm set metrů. Jejich síť dosahuje celkem dvě stě dvaceti kilometrů (sto padesát kilometrů pro klasiku, sedmdesát pro bruslení). Milovníci skluzu mají k dispozici třináct nádherných tras všech stupňů obtížnosti.

Svoje potěšení zde najdou začátečníci, pohodáři obdivující krajinu i ambiciózní sportovci. A to doslova od rána až do večera, protože další tréninkovou dávku si do jednadvaceti hodin mohou přidat na osvětlené čtyř kilometrů dlouhé běžecké trase na stadionu v Ramsau.

Ramsau am Dachstein je již po desítky let domovem světové elity severského lyžování. V roce 1999 bylo město dějištěm mistrovství světa v klasickém lyžování a každý rok pořádá Světový pohár v severské kombinaci.

Správná trefa do černého

Jestliže jste při sledování biatlonových závodů v televizi dostali chuť si tento sport vyzkoušet, v Ramsau am Dachstein, dostanete příležitost. Biatlonové centrum totiž pro zájemce pořádá pravidelné tréninky.

Společně s instruktorem absolvujete intenzivní běžecký kurs a pak na střelnicích poznáte techniku dechu a střelby. Zastřílíte si z laserových zbraní, vzduchovek, malorážek a zjistíte, že zasáhnout terč po běhu, když vám srdce bije jako o život, není vůbec jednoduché.

Sněžná ekologie

Předností oblasti Ramsau am Dachstein jsou vždy perfektně upravené běžecké stopy. Jejich příprava začíná už na konci každé zimy, kdy technici nahrnou rolbou velké množství sněhu na hromady. Zakryjí je vrstvou dřevěné štěpky a bílou plachtou, aby zabránili tání.

Zdroj: Schladming-Dachstein Tourismusmarketing GmbH

Tímto způsobem udrží až osmdesát procent sněhu, který se pak stává základem pro běžecké tratě v centrální oblasti. Zbytek doplní přírodní nadílka nebo umělý sníh z pěti sněžných děl.

Do hor s digitálními technologiemi

Turistická oblast Schladming- Dachstein, do které spadá i Ramsau, připravila pro své hosty interaktivní 3D mapu s běžeckými tratěmi, zimními turistickými stezkami a túrami pro lyže a sněžnice. Digitální mapa obsahuje trojrozměrné obrázky, jejichž rozlišení je například ve srovnání s Google Earth mnohonásobně vyšší. Obdržíte tak podrobné informace ke všem túrám, včetně informací o převýšení, délce trvání a stupni obtížnosti. 3D Reality Map máte k dispozici pro počítač a také jako aplikaci pro chytré telefony i v offline režimu.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 584 times, 1 visits today)