Kästle LX. Tak trochu jiný pohled na věc

Kästle LX. Tak trochu jiný pohled na věc

Zdroj: www.kaestle-ski.com

Ženám, jež nevyžadují dámské lyžařské boty, s velkou pravděpodobností neimponují ani standardně pojaté lady skis. Jistě jsou mezi námi i lyžařky, jimž je přehnaný akcent odlišnosti žensky specifických požadavků na obtíž. Bývají to velmi dobré lyžařky, experti, přičemž toto slovo záměrně nepoužíváme v ženském rodě.

Cítíte-li se tedy lyžařským expertem a nemáte přitom pocit, že výraz expert jakkoliv oslabuje vaši ženskost, zaměřte při výběru lyží svoji pozornost na značku Kästle.

Kästle se do segmentu lyžařského vybavení určeného ženám nevnucuje za každou cenu a to je celé řadě žen sympatické. Vlastně ani nemá dámské lyže v pravém smyslu. Anebo má?

Modelová řada LX vyniká v první řadě nízkou hmotností. Přestože se jedná o lyže klasické, tedy bytelné sidewallové stavby s dřevěným jádrem, podařilo se výrobci u univerzálek LX 73 snížit hmotnost na méně než 1800 gramů na lyži při délce 160 cm. Nejsou to nejlehčí lyže na trhu, v tomto smyslu nelámou žádné rekordy, a jak už bylo řečeno, nepodbízejí se.

Snižování hmotnosti za každou cenu totiž není cesta, kterou by se Kästle chtěli vydat. Historie a největší úspěchy této značky jsou spojeny s vrcholovým lyžováním, a přestože už se dnes v prostředí závodního alpského lyžování neprezentuje, věrnost poctivé konstrukci a kvalitám oceňovaným lyžařskými experty zůstává.

Decentně a kvalitně

Kästle LX 73 jsou lyže vhodné pro lyžařky se sportovními ambicemi a touhou dávat na odiv svůj dokonale vedený, precizní oblouk. Primárně jsou určeny na upravené sjezdovky, ale poradí si i s rozbitým terénem, který se nám tak často nabízí před koncem lyžařského dne. Jsou velmi snadno ovladatelné a přes svoji nízkou hmotnost potěší i při rychlé, sportovní jízdě.

Zdroj: www.kaestle-ski.com

Širší verze LX 85 je potom dobrým tipem pro ženy, které už se cíleně a rády podívají také za hranice upravovaných tratí. Tento pravověrný allmountain model je tou pravou lyží pro celý den a jakýkoliv terén. Správně ale tušíte, že se bude zamlouvat zejména opravdu dobrým, zkušeným lyžařkám. Konec konců jízda v terénu vyžaduje velmi vyzrálou lyžařskou techniku…

Zdroj: www.kaestle-ski.com

Na druhou stranu je však dobré říci, že 85 mm pod vázání není nic, čeho by se dobrá lyžařka měla obávat. Třebaže nejraději jezdí na sjezdovce a freeride jí možná vůbec nic neříká. Širší lyže pro rozmanitý terén jsou v Hohenems, kde se Kästle vyrábějí, považovány za nejdůležitější disciplínu a na allmountain lyžích je to vidět. Kästle tyto lyže prostě umí.

Bílá je dobrá

K základním rozpoznávacím prvkům značky Kästle patří jednoduchý, čistý a věru nadčasový design. Jednobarevné provedení lyží je většinou zákazníků přijímáno velmi kladně a dlužno podotknout, že se podobnou cestou, zejména právě u vybavení pro ženy, dnes vydává také většina ostatních výrobců. Jenže u nich nebude tento strohý, ale elegantní vzhled považován za nadčasový.

U Kästle ovšem ano, protože k této značce prostě patří…

KÄSTLE LX 73
Krojení: 115–73–99 mm

Rádius: 13 m/156 cm
Délky: 140, 148, 156, 164 a 172 cm
Cena setu s vázáním: 20 590 Kč

KÄSTLE LX 85
Krojení: 126–85–109 mm

Rádius: 14,5 m/160 cm
Délky: 144, 152, 150, 168 a 176 cm
Cena setu s vázáním: 21 990 Kč

(Visited 364 times, 1 visits today)