Konec zmrzlým nohám v lyžařských přezkáčích

Konec zmrzlým nohám v lyžařských přezkáčích

Zdroj: www.k2skis.com

Nohy v teple, to je vroucné přání mnoha a mnoha lyžařek. Za skutečně mrazivých dnů dokáže zima do bot zalézt tak, že nám až znecitliví prsty. Je to velice nepříjemné a mimochodem to také neprospívá ovládání lyží. Nejcitlivější jsou na zimu v lyžácích ženy, což by se možná dalo vysvětlit i vědecky, nám ale zcela postačí zkušenost.

Stále populárnější jsou proto vyhřívané stélky, které lze k lyžákům dodatečně dokoupit, ještě lepším nápadem ale budou nové lyžařské boty K2. Tuto legendární americkou značku, jež se do podvědomí lyžařů zapsala především jako expert na freeridové lyže, si našinec s lyžáky zatím moc nespojuje, ale je na čase to změnit.

Za tři roky, co K2 lyžařské boty prodává, už představila několik přinejmenším zajímavých nápadů a aktuálně z rukávu tahá trumf v podobě vyhřívaných vnitřních botiček. Takže trpíte-li na zmrzlé nohy, určitě bude chytré vzít lyžáky značky K2 na vědomí.

Pro opravdu dobré lyžařky jsou v nabídce K2 vhodné především modely Spyre, přičemž měkčí z nich, K2 Spyre 100, má ambice být zdatnými lyžařkami upřímně milován. V první řadě je v nabídce hned ve dvou šířkách skeletu – ve sportovní verzi 100 mm a v komfortnějším provedení se 102 milimetry. Dále oplývá celou řadou individuálně nastavitelných komponentů a sáhnout můžete i po verzi Heat s výše zmiňovanou vyhřívanou vnitřní botičkou LuxFitPRO.

Zdroj: www.k2skis.com
Zdroj: www.k2skis.com
navigate_before
navigate_next

Jak to funguje? V botičce je rozmístěno několik plochých topných tělísek, v oblasti lýtka je šikovně umístěná baterie a dokonce i ovládání, pomocí něhož lze volit ze tří intenzit vyhřívání. To by mělo v činnosti bez problému vydržet po celý den, večer pak botičky prostřednictvím USB konektoru jednoduše „nabijete“.

Především rekreačním lyžařkám, které si vychutnávají nejen jízdu, ale i následné après ski, jsou určené boty K2 B.F.C. 90. 103 mm široký skelet poskytuje vysokou míru komfortu nejen při samotném lyžování, boty by se měly i velmi lehce nazouvat. Chůzi v těchto lyžácích usnadňuje možnost přepínání mezi SKI a WALK režimem a v neposlední řadě je tu opět – jako možnost – vyhřívaná vnitřní botička CushFit.

O barevném provedení dámských lyžáků K2 mohou lyžařky jistě živě diskutovat, stejně je tomu u všech ostatních výrobců. Inu, zavděčit se všem, jak dobře víme, není možné. Ovšem boty K2 Spyre 100 si i v tomto ohledu dovolujeme označit za hodně podařené.

K2 Spyre 100
Šíře skeletu: 100 mm

Flexe: 100
Velikosti: 22,5–27,5
Cena: 9449 Kč

K2 B.F.C. 90 W
Šíře skeletu: 103 mm

Flexe: 90
Velikosti: 23,5–27,5
Cena: 8909 Kč

(Visited 734 times, 1 visits today)