Korutanský Katschberg je rájem pro dětské lyžaře

Korutanský Katschberg je rájem pro dětské lyžaře

Zdroj: Tourismusregion Katschberg

Pobyt s dětmi na horách je bezvadný, avšak skloubit dohromady vlastní lyžování, relaxaci a výuku potomků na lyžích bývá někdy tvrdý oříšek. V korutanském Katschbergu je předpoklad, že se vám vše povede na jedničku.

Moderní horský resort vzdálený přibližně třicet sedm kilometrů od Spittalu an der Drau perfektně sedne rodinám s dětmi. Ať už lyžařskými terény, zimními aktivitami (bruslení, curling, sáňkování, jízda na saních tažených koňmi), tak i ubytováním. Falkensteiner Hotel Cristallo poskytuje pohodlí a kvalitní servis, jež zpříjemní dovolenou velkým i malým hostům.

Zdroj: Tourismusregion Katschberg

Na pokojích tak například kromě klasických najdete i nízká umyvadla, přizpůsobená na výšku mrňousků. V restauraci čeká bohaté dětské menu, na švédských stolech spousta ovoce, zeleninových salátů, čerstvě vylisovaných šťáv, marmelád z lesních plodů a dalších zdravých korutanských dobrot.

Na Katschberg můžete vyrazit i s miminky. Falkensteiner Hotel Cristallo vám zdarma půjčí (požadavky nahlaste předem před příjezdem) dětské vaničky, elektronické chůvičky, ohřívače kojeneckých lahví, teploměry, nosítka na záda, kočárky, dětské židle, sedačky a další potřeby pro nemluvňata.

Hotel má k dispozici i dětské lázně se dvěma bazény, tobogánem, ​​saunou, parní lázní a se zábavnými sprchami. Malé slečny tady vyzkouší kosmetické masky na obličej a personál vás naučí speciální masáže, které posílí citové vazby mezi vámi a potomky. Jestliže vás pak v průběhu dne zmůže nevyčerpatelná dětská energie, stačí jen využít hlídání a umístit „neposedná šídla“ do Falky-Landu. V herně se caparti vyřádí na speciálních animačních programech a zdokonalí své tvořivé schopnosti (kreslení, stavění, modelování).

Zdroj: Tourismusregion Katschberg

Pobyt na zdravém vzduchu

Polohu Katschbergu ocení zejména rodiče dětí s průduškovými alergiemi. Výška 1640 metrů nad mořem zaručuje, že se zde nevyskytují žádné alergeny. Léčivé horské klima a aktivní pohyb na čerstvém vzduchu posílí dýchací cesty a imunitu vašich ratolestí.

Falkensteiner Hotel Cristallo má tu výhodu, že na sjezdovku vyjdete skoro v bačkorách. Stačí přejít jen silnici a jste u prvního vleku. V blízkosti rovněž najdete půjčovnu lyží a lyžařskou školku. Instruktoři v ní hravou formou naučí mrňousky lyžařskou abecedu. Navíc se děti učí ve skupině (často i s postavičkami zvířat či pohádkových bytostí), což je baví daleko víc, než samotné s rodiči.

Důraz se klade také na odpočinek (malí lyžaři celý den na svahu nevydrží) a pestrost programu. Součástí školky je rovněž boudička s hernou, kde se děti odreagují a zahřejí.

Zdroj: Tourismusregion Katschberg
Zdroj: Tourismusregion Katschberg
navigate_before
navigate_next

Jak obléci děti na svah

Aby vaše děti zůstaly v suchu a v teple, oblékněte je jako „cibule“ (jednotlivé části lze v případě potřeby svléknout či obléknout). Vrstva číslo jedna tvoří dobré lyžařské spodní prádlo. Přivine se pohodlně na tělo, je funkční a reguluje teplotu a pot.

Pak by měl následovat tenký rolák, fleecová vesta nebo mikina a nakonec voděodolná bunda. Dětem také pořiďte speciální lyžařské ponožky (běžné způsobují často otlačeniny) a lyžařské kalhoty. Na hlavu vyberte helmu, která perfektně sedí (to znamená, že se pod ní nevejde žádná čepice). Tak nejlépe ochrání uši před chladem a hlavu při nárazu. Rukavice přišijte na gumu a provlékněte poutkem rukávu, jinak je prckové ztratí.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 146 times, 1 visits today)