Skiareál Ještěd provozuje nově od této zimy společnost TMR

Skiareál Ještěd provozuje nově od této zimy společnost TMR

Zdroj: www.skijested.cz

Společnost Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) oficiálně převzala od města Liberec 22. prosince 2017 sportovní a lyžařský areál Ještěd. Ten má dlouholetou sportovní historii a tradici městského střediska s unikátní spádovou oblastí. Jeho celoroční provoz je zatraktivněn i jedinečnou dostupností v rámci severočeského regionu.

„Jsme velmi rádi, že se začalo lyžovat ještě před Vánoci, což v Liberci není pravidlem. Největší zájem o lyžování byl před Silvestrem, většina návštěvníků je domácích – Čechů, ale evidujeme i lyžaře z Německa a Polska. Podmínky pro lyžování jsou velmi dobré,“ uvedl Čeněk Jílek, ředitel TMR pro Českou republiku.

„Koncem ledna připravujeme slalomové závody pod názvem ‘Tvoje lyže mají známou tvár’, kde mezi sebou soutěží celebrity s návštěvníky lyžařského areálu Ještěd. 3. března 2018 si na své přijdou zejména děti, a to v programu “Čerti na Ještědu” se soutěžemi pro celou rodinu a zábavou na sněhu, ” dodal Jílek.

TMR převzala Ještěd do nájmu na 10 let s opcí na dalších 10 let. Společnost plánuje během 10 let proinvestovat ve středisku více než 600 milionů korun.

Samotný areál má 3 lanovky a 5 vleků s přepravní kapacitou 11 095 os./h. Jejich součástí je 20 ha sjezdovek převážně černo-červených (těžkých) nerovnoměrně širokých sjezdovek, které jsou propojeny lehčími modro-červenými traverzami. Lyžařské středisko má spolu 9,2 km lyžařských sjezdovek a 7,7 km zasněžovaných tratí.

(Visited 332 times, 1 visits today)