Ladurns: malá perla hned za Brennerem

Ladurns: malá perla hned za Brennerem

Zdroj: Klaus Peterlin

Méně je někdy více – říká jedno české přísloví. A to dokonale platí na lyžařské středisko Ladurns ležící na italské straně jen kousek za Brennerským průsmykem. Má patnáct kilometrů sjezdovek, leží ve stínu krásných masívů a místní sjezdovky překonávají více než 900metrové převýšení.

Páteří areálu jsou dvě čtyřsedačkové lanovky, které na sebe navazují a končí v nadmořské výšce 2050 metrů nad mořem. Odtud padá dolů několik moc pěkných sjezdovek se zajímavými profily.

Zdroj: Klaus Peterlin

Červené, černá i modrá se pak potkávají u vrcholu první lanovky, aby svezli lyžaře dolů po příjemné červené, která se klikatí a zajímavě mění profil. Obzvlášť ta černá vás zaujme natolik, že si řeknete, že není třeba druhý den jezdit jinam.

„Je to malý, ale přátelský rezort, ideální místo pro lyžování s dětmi. Neztratí se zde, nemohou zabočit jinam a ty menší se mohou rozlyžovat na hřišti Fichtis Kinderland,“ říká Sabine Malknecht z nedalekého pětihvězdičkového rodinného hotelu Feuerstein.

A great day – skiing down in front of the wonderful mountain scenery of Ladurns ☀️⛷❄️

Zveřejnil(a) Ladurns dne Pondělí 4. února 2019

Bez front a s dostatkem sněhu

Po dojezdu do údolí, kde se v sobotu ani v neděli netvoří fronta na lanovku, a kde mají také 6,5 km dlouhou sáňkařskou dráhu, si uvědomíte, že tyhle malé areály nejsou vůbec špatné. Na týdenní lyžovačku už by to začalo nudit, ale tři dny zde byly velmi příjemné.

Zdroj: Klaus Peterlin

Bez front, tlačenic a horského pozlátka… „A vždy je tu dost sněhu, navíc se jedná o ideální místo, kde si vyzkoušet bezpečnou jízdu mimo sjezdovky, hodí se i pro vyznavače skialpinismu,“ dodává Sabine Malknecht.

Horských chat je zde jen několik. PfeifferHuisile se hodí pro milovníky fotbalu, protože je vyzdobená šálami několika fotbalových klubů a nad restaurací vlaje vlajka Bayernu Mnichov. Edelweiss stojí výše, v sevření skal, obě nabízejí tradiční jihotyrolské jídlo.

Lyžařské středisko Ladurns leží jen deset kilometrů od Sterzingu, tedy téměř na dohled z dálnice v postranním údolí Pflerschtal a lyžování lze spojit s pobytem v pětihvězdičkovém rodinném hotelu Feuerstein, kde je vše podřízeno těm nejmenším – menu, bazény, tobogán, skluzavky, tvůrčí dílny i tělocvična.

Text: Michaela Bučková

(Visited 291 times, 1 visits today)