Luxusní lyže z první ligy. Hodně dobré a hodně drahé

Luxusní lyže z první ligy. Hodně dobré a hodně drahé

Zdroj: www.bogner.com

Kdo chce za lyže opravdu hodně utrácet, zřejmě se nespokojí s obřačkou za pětadvacet tisíc. Pokud se i vy v disciplíně zvané luxusní lyže hodláte rovnou přihlásit do první ligy, budete se muset poohlížet po značkách jako je ZAI, Lacroix nebo Bogner.

Á propos, Bogner… Ta značka lyžaře tradičně dráždí, provokuje. Co se týče oblečení, můžete extrémně drahé bundičky či šponovky od Bognera milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím.

Pod značkou Indigo

Při vstupu na onu značně kluzkou plochu luxusní lyžařské módy byste ale měli vědět, že s lyžemi stejného jména je to trochu jinak. Pro ikonu sportovní módy (jejíž majitel pan Willy Bogner mimochodem býval vynikající lyžař) už lyže nějaký ten pátek vyrábí německá firma Indigo, a ta se tedy v lyžích rozhodně vyzná.

Produkuje lyže jednak pod svojí značkou Indigo, lyže hodně drahé a hodně dobré, a občas také pro zákazníky, jako je třeba (a hlavně) Bogner. Takový zadavatel si zpravidla stojí za používáním exkluzivních a pořádně drahých materiálů a mnohdy opravdu unikátních, možná i bláznivých technologií. V případě spojení Bogner + Indigo se ale v žádném případě nejedná o experimenty s nejistým výsledkem, ty lyže “fungují” mimořádně dobře.

Zdroj: www.bogner.com

Novinkou v letošní kolekci Bogner jsou lyže B LIGHT VT, které vedle vynikajících jízdních vlastností překvapují velmi nízkou hmotností. Jádro kombinované z bambusu a exotického dřeva označovaného jako karuba je protkané titanalovými strunami kladenými – teď pozor – vertikálně. Lyžím to prý dává požadovanou pevnost ve zkrutu a přitom bezvadnou flexibilitu v podélném ohybu. S vázáním stojí sedmnáct set eur.

(Visited 1 063 times, 1 visits today)